21.2 C
Pristina
Tuesday, July 16, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Thënie, statuse dhe cicërima

313 thënie të Aliut (Allahu qoftë i kënaqur me të) të përzgjedhura nga Hafiz Ali Korça

313  thënie të Aliut (pastë faqen e bardhë dhe shpëtim për jetë)   Këndimi i Kur’anit të shëron zemrën. Harrimi i vdekjes vjen nga nrdyshkja...

Shtoje falënderimin në Ramazan që Allahu t’i ruaj mirësitë e t’i shtoj ato

Muaji Ramazan, ky muaj ne te cilen bashkohen shume sebepe per pranimin e lutjeve, duke fillu nga shtimi i Imanit tone e deri tek...

Ku po shkon gazetaria, më së miri e shpjegon ky lajm!

Të shumtë janë ata njerëz që ankohen për nivelin e ultë të materialeve edukuese që ofron media kohëve të fundit. Me gjithëse shumë nga...

Skandalet me tekstet shkollore: Komunizmi është teori e përsosur

Nuk ndalen skandalet me tekstet shkollore. Politologu Ermal Hasimja ka denoncuar online një rast të tillë, kur Karl Marks cilësohet si një gjeni, kurse...

Godet hoxha për vrasjen që ndodhi në Ferizaj: “Ky krim ka rrënjët në politikë, amoralitet, drogë e muzikë”

Hoxha nga Ferizaj, Ardian Sejdiu ka shkruar një status lidhur me vrasjen e Marigona Osmanit që ndodhi ditën e hënë në mënyrë shumë të...

Egërsia e sulmeve ndaj Albin Kurtit buron nga frika

Nga Kim Mehmeti Egërsia me të cilën sulmohet kryetari i VV nga disa 'analistë' buron nga frika se do e humbin grazhdin shtetëror! A e keni...

Covid-19/ Eksperti: Pse duhet të rekomandohet konsumi i vitaminave a kanë ato ndonjë lidhje me virusin?

Eksperti Erion Dasho hedh dyshime mbi udhëzimin e publikuar për trajtimin ambulator të pacientëve me koronavirus. Ai e vë theksin sidomos te rekomandimi për...

Krahasime ballkanike: Kur vrasësi është shqiptarë dhe kur vrasësi është serb në Evropë!

Një serb vrau me thikë në mes të ditës në mes të Stokholmit ministren e jashtëme të Suedisë Anna Lindh, figurë e shquar e...

Liria e shprehjes: I tha ke gruan plakë!- Ja si reagoi makron ndaj presidentit të Brazilit

Kur presidenti Brazilian Bolsonaro foli për bashkëshorten e makronit 66 vjeçare, ky i fundit u prek, u ofendua, u indinjua dhe u ndje i...

“Qysh” pyetja që i bllokon të gjithë ata që thonë që njohja nga Izraeli është e shumë e “rëndësishme”

Njohja nga Izraeli Alamet ‘personalitetesh’ e cilësuan si shumë të rëndësishme njohjen e Kosovës nga Izraeli. Nëse i pyet këto ‘personalitete’ pse është kaq shumë...

Të fundit