-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Gazeta Koha Islame

8913 POSTIME
0 KOMENTET

Do të ket jetë të vështirë! – Hoxhë Muharem Ismaili

Do të ket jetë të vështirë! - Hoxhë Muharem Ismaili https://www.youtube.com/watch?v=TIcra5qSfco Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala)...

Drejtori Simniva mori pjesë në tribunën e organizuar nga qendra “Drita” në Mulhouse të Francës

Më 04 shkurt 2023, drejtori i Diasporës në Bashkësinë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Simnica, vizitoi dhe mori pjesë në tribunën e organizuar me...

Lexoni suren BEKARE! – Mos e le pa e dëgju këtë fjalim nga Hoxhë Muharem Ismaili

Lexoni suren BEKARE! - Mos e le pa e dëgju këtë fjalim nga Hoxhë Muharem Ismaili https://www.youtube.com/watch?v=SwdbGG56NHo Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR,...

I gjalli dhe i vdekuri

  “Shembulli i atij që e përmend Allahun dhe atij që nuk e përmend, është si shembulli i të gjallit me të vdekurin.” Muhamedi a.s. Disa njerëz...

Letra drejtuar Mbretit të Amanit 6 – Hoxhë Muharem Ismaili

Letra drejtuar Mbretit të Amanit 6 - Hoxhë Muharem Ismaili https://www.youtube.com/watch?v=zC4-n6q8c_w Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala)...

Zemra fliuese – Hoxhë Muharem Ismaili – Hutbe

Zemra fliuese - Hoxhë Muharem Ismaili - Hutbe https://www.youtube.com/watch?v=u6lmd49nypM Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala) që të...

Nga kjo Xhuma, jepja besën Zotit! – Hoxhë Muharem Ismaili

Nga kjo Xhuma, jepja besën Zotit! - Hoxhë Muharem Ismaili https://www.youtube.com/watch?v=DZuO10KBCco Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala)...

Është nisur kontigjenti i FSK-së për ndihmë në Turqi për tejkalimin e pasojave të tërmeteve të sotme

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka publikuar fotografi nga nisja e kontigjentit të specializuar të FSK-së, për ndihmë në Turqi. Siç njofton Mehaj, varësisht...

5 ORË – Shkëputje të ndryshme nga Hoxhë Muharem Ismaili

5 ORË - Shkëputje të ndryshme nga Hoxhë Muharem Ismaili https://www.youtube.com/watch?v=g154ovTrnzY Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala)...

Tërmeti i dytë godet Turqinë dhe Sirinë. Numri i të vdekurve mbi 1000

Një tërmet i dytë me magnitudë 7.5 pason tërmetin shkatërrues 7.8 në Turqinë juglindore, duke shkaktuar gjithashtu dëme në Sirinë veriore. Të paktën 912 vdekje...

Latest news