3 C
Pristina
E diel, 18 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Islam

Si agjëron zemra?

Falënderimet i takojnë All-llahut të Madhërishëm, ndërsa përshëndetjet dhe selamet tona janë mbi profetin Muhammed Mustafa, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi...

Kujdes nga fjalët e këqija në Ramazan

Pyetja: Nëse dikush gjatë ditëve të agjërimit përdor fjalë të këqija, a e prish agjërimin?! Përgjigje: Allahu i Madhëruar thotë: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيَامُ كَمَا...

Shtëpitë e muslimanëve gjatë Ramazanit

Falënderimet i takojnë All-llahut të Madhërishëm, ndërsa përshëndetjet dhe selamet tona janë mbi profetin Muhammed Mustafa, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi...

O Allah‬Unë kam mendim të mirë për Ty

‪#O_Allah‬!Unë kam mendim të mirë për Ty!Mendoj se më dhuron dije të madhe dhe urtësi të thellë!Mendoj se më dhuron mundësin e shërbimit të...

OBI dënon bastisjen izraelite në Mesxhid al-Aksa

Organizata e Bashkëpunimit Islam (OBI) dënoi bastisjen izraelite në kompleksin e Xhamisë Al-Aksa në Kudsin Lindor të pushtuar, transmeton Anadolu Agency (AA). Dhjetëra kolonë izraelitë...

Ramazani, muaji i namazit të natës

Falënderimet i takojnë All-llahut të Madhërishëm, ndërsa përshëndetjet dhe selamet tona janë mbi profetin Muhammed Mustafa, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi...

UNESCO kundërshton praktikat izraelite që synojnë të ndryshojnë strukturën dhe statusin ligjor të Kudsit

Në vendimin e UNESCO-s u theksua edhe njëherë se janë të pavlefshme të gjitha praktikat e Izraelit që synojnë të ndryshojnë strukturën dhe statusin...

Marrja e vaksinës antiCOVID-19 nuk e prish agjërimin gjatë Ramazanit, hoxhë Avdiu jep shpjegimin

Imami i Xhamisë së Tavnikut në Mitrovicë, Hoxhë Ekrem Avdiu gjatë intervistës për Telegrafin ka thënë se qytetarët të cilët kanë për t’i marr...

Ramazani, shkollë e angazhimit dhe e punës

Falënderimet i takojnë All-llahut të Madhërishëm, ndërsa përshëndetjet dhe selamet tona janë mbi profetin Muhammed Mustafa, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi...

Në kujtim të ramazanëve të një kohe të shkuar e të pashlyeshme.

Ramazanët e fëmijërisë me kryepersonazh mësuesin, ofiqarin e hoxhën Mulla Mehmeti dhe krahun e tij të djathtë, tupanxhiun entuziast Lic Haradinin.Ramazani quhej Muj i...

Të fundit