12.8 C
Pristina
Monday, October 25, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bota Islame

Institucionet arabe kritikojnë Izraelin për etiketimin “terrorist” të grupeve të të drejtave të njeriut

Partia e Punëtorëve Tunizianë, një parti majtiste, publikoi një deklaratë të nënshkruar nga 13 institucione nga shtete të ndryshme arabe Partitë politike dhe organizatat nga...

Dhjetëra hebrenj fanatikë bastisin xhaminë Al-Aksa

Bastisje të tilla në Xhaminë e Shenjtë nga hebrenjtë fanatikë shkaktojnë përshkallëzim të tensioneve në rajon Dhjetëra hebrenj fanatikë të shoqëruar nga policia izraelite hynë...

Turqia “thellësisht e shqetësuar” për përpjekjen për grusht shtet në Sudan

Në një deklaratë të MPJ-së turke theksohen pritshmëritë që të gjitha palët në Sudan t'i përmbahen angazhimeve brenda kornizës së Deklaratës Kushtetuese Ministria e Punëve...

Presidentët Erdoğan dhe Aliyev do të inaugurojnë aeroportin Fuzuli që u ndërtua për 8 muaj

Erdoğan do të jetë presidenti i parë i një shteti që do të zbresë në aeroportin ndërkombëtar Fuzuli RUSLAN REHİMOV Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan...

Abas kërkon rihapjen e konsullatës amerikane në Jerusalem

Siç raporton agjencia palestineze e lajmeve, Abas, duke folur në një takim me drejtuesit palestinezë në qytetin Ramallah të Bregut Perëndimor, kërkoi që ShBA-të...

Fenomen i rrallë: në Turqi ka filluar vjelja e patates vjollcë

Në Sivas të Turqisë ka filluar nxjerrja e patates blu (vjollcë), e cila është jashtëzakonisht e pasur me antioksidantë dhe vlera të larta ushqyese, raporton...

Erdoğan: Turqia synon ta rrisë tregtinë me Afrikën në 75 miliardë dollarë

Lidhjet e sinqerta" midis Turqisë dhe vendeve afrikane do të forcohen, theksoi presidenti Erdoğan në edicionin e tretë të Forumit Ekonomik dhe të Biznesit...

Pas 6 vitesh në burgun izraelit, nëna palestineze bashkohet me fëmijët e saj

Palestinezja Nisree Abu Kmeil, e cila la pas shtatë fëmijët e saj kur u arrestua nga Izraeli në vitin 2015, nga të cilët më...

Dëshmia: si veproi një spiun i Mossad-it në Turqi

Një anëtar i rrjetit prej 15 operativësh që punonin për agjencinë izraelite të inteligjencës Mossad në mbledhjen e informacioneve për palestinezët në Turqi tha...

Erdogan: Dezinformimi në mediat sociale kërcënon demokracinë

"Ashtu siç nuk mbështetemi plotësisht te të huajt në industrinë e mbrojtjes dhe çështjet ushtarake, ne nuk mund t'ua lëmë çështjen e komunikimit të...

Të fundit