29.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Mobilizohen liderët politikë nga të gjitha trojet shqiptare, kërkojnë votën për Shaip Kamberin

Shaip Kamberi është kandidati i vetëm shqiptar që ka mbetur në garë dhe ka gjasa reale për të fituar mandatin e deputetit në Kuvendin...

A do futet Mali i Zi në “Open Ballkan”?

Abazoviç, reagim ndaj një ftese nga Vuçiç Po bëhet mëse e qartë se Mali i Zi, nën qeverisjen e shqiptarit Dritan Abazoviç, do i bashkohet...

Vuçiq: Raportet e Serbisë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk kanë qenë kurrë më të mira

Vuçiq tha se “Serbia është në rrugën evropiane” dhe kjo ishte “politika e vetme” e vendit Marrëdhëniet e Serbisë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Davos: Vuçiç fton Abazoviçin në “Open Balkan”

Sinjale se Mali i Zi mund t’i bashkohet Ballkanit të Hapur Udhëheqësit e Malit të Zi, Serbisë, Kroacisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë u...

Një tjetër “Z” në Beograd, pro Ukrainës

Gjetja origjinale e serbëve anti-rusë Aktivistët e grupit joformal “Rusët, ukrainasit, bjellorusët dhe serbët së bashku kundër luftës”, duke shënuar tre muaj nga fillimi i...

Kurti e Vuçiq përballë njëri-tjetrit në Forumin Ekonomik në Zvicër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës. Ai së bashku me presidentin e Serbisë, Aleksandar...

​Deputetët e Parlamentit Evropian kërkojnë mbylljen e të ashtuquajturës ‘Qendra Humanitare Serbo-Ruse në Nish’

Disa deputetë të Parlamentit Evropian kanë propozuar një Projektrezolutë që kërkon largimin të ashtuquajturës “Qendra Humanitare serbo-ruse në Nish”. Sipas një njoftimi, propozimi i kërkon...

Sheshel ftohet që të dëshmojë në Hagë

Lideri i partisë djathtiste në Serbi, Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, është thirrur që të dëshmojë para Mekanizmit Ndërkombëtar për Gjykatat Penale, që është...

Të festosh lirinë nga Serbia

Mesazhet e “ditës së madhe” malazeze: ndryshe Gjukanoviç e ndryshe Abazoviç Presidenti malazez Milo Gjukanoviç, me rastin e 21 majit – Ditës së Pavarësisë së...

Famëkeqi Pavkoviç s’ka “zënë mend”!

Hagë: pse iu refuzua lirimi ish-gjeneralit serb të luftës së Kosovës? Kryetari i Mekanizmit të mbetur për Gjykatat Penale Ndërkombëtare në Hagë, Carmel Agius, refuzoi...

Të fundit