10.1 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Rajon

Vuçiq thotë se Radoiçiq nuk është plagosur, por nuk e mohon se ishte në grupin terrorist në Banjskë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Milan Radoiçiq ndodhet në Serbinë qendrore dhe se do të intervistohet . Siç raporton “Nova”, Vuçiq e mohoi...

Befason shtetasja serbe: Po të kish ndodhur në Bujanoc ajo që ndodhi në Banjska…?!

Statusi me pak fjalë pa nevojë për shumë koment Të gjithë debatit se nga anon e drejta e asaj çfarë ndodhi të dielën në veri,...

Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Avokati nga Beogradi, Çedomir Stojkoviq, ka thënë se nuk ka asnjë dyshim se presidenti serb Aleksandar Vuçiq dhe shefi i BIA-s, Aleksandar Vulin ishin...

“Çmenduri kolektive” e mediave serbe, siç ka thënë dikur Vesna Peshiç

Nderimi i terroristët nga Kosova si "heronjtë tanë", a po shohim kështu një Déjà-vu në Ballkan? Çmenduri kolektive! Kështu e përshkroi situatën në Serbi në...

Zëri shqiptar mes serbëve: Përgjegjësia e Perëndimit në ngjarjet e fundit

Shaip Kamberi: Ja pasojat kur tolerohet “bota serbe” Sulmi terrorist në Kosovë ka ardhur për shkak të flirtimit të Perëndimit me nacionalizmin serb, pohoi kështu...

“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi – radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e...

Zhvillimet e fundit në veri të Kosovës kanë marrë vëmendjen edhe të mediave në Serbi, sidomos rreth faktit se atje, siç thuhet, shkaktuan ankth...

Gazetari malazez: Mësimi që morri Vuçiç të dielën nga Kosova

Këndvështrime nga rajoni mbi ngjarjet e një dite më parë Një ndër gazetarët malazezë, Shemsudin Sheki Radonçiç, duke analizuar ngjarjet e rënda në veriun e...

Pse Vuçiç gënjen trashë dhe paturpshëm?

Genetika pa moral e serbëve, ku as feja e tyre nuk ka Zot! Vuçiç takoi ambasadorin rus në Beograd, si një lëvizje zemërake me mesazh...

Një ditë pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës, Vuçiq i ‘jep llogari’ ambasadorit rus Bocan-Kharchenko

Një ditë pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zvecanit, presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka takuar ambasadorin rus në Beograd, Aleksandar...

Rashiq për deklaratat e fundit të presidentit serb: Vuçiqi nuk mund të thotë asnjë fjali pa gënjeshtra, insinuata dhe manipulime

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka folur se si ka kaluar nata në Banjskë të Zveçanit, për zhvillimet...

Të fundit