22 C
Pristina
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Biznes

A mos aksidentalisht po mbështesni organizata jofitimprurëse dhe bamirëse të korruptuara?

A mos aksidentalisht po mbështesni organizata jofitimprurëse dhe bamirëse të korruptuara? – Ahmed ShaikhNë SHBA, një grua muslimane, Movita Johnson – Harrell që kishte...

A mos aksidentalisht po mbështesni organizata jofitimprurëse dhe bamirëse të korruptuara?

A mos aksidentalisht po mbështesni organizata jofitimprurëse dhe bamirëse të korruptuara? - Ahmed Shaikh Në SHBA, një grua muslimane, Movita Johnson - Harrell që kishte...

NJË RREGULL I MREKULLUESHËM QË KËRKON BURRA E BESIMTARË TË RRALLË

Thotë Allahu i Madhëruar: “Pranoje atë që të falin, urdhëro për mirësi dhe rri larg të paditurve!” El Ea’raf 199. Shpjegimi i ajetit Ky ajet përmbledh...

FMN rishikon rritjen ekonomike saudite në 2,1 për qind për vitin 2021

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) rishikoi parashikimin e rritjes ekonomike të Arabisë Saudite për vitin 2021 në 2,1 për qind nga 2,9 për qind, transmeton...

Repertori Statistikor mbi Ndërmarrjet Ekonomike në Kosovë, TM1 2021

Prin tregtia me shumicë dhe pakicë te ndërmarrjet e regjistruara Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Repertorin Statistikor mbi Ndërmarrjet Ekonomike në...

Statistikat e Transportit, TM1 2021

Bie numri i fluturimeve krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluarAgjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Transportit dhe...

Përfitoni nga masat për mbështetje të bizneseve!

Bazuar në vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës Nr. 08/08, datë 21.04.2021, lidhur me subvencionimin e shoqërive tregtare (bizneseve), përkatësisht për subvencionimin e...

BE: 750 miliardë për të dalë nga kriza e koronës

BE-ja dëshiron ta ringjallë ekonominë e saj me ndihma prej 750 miliardë eurosh. Projektet pas pandemisë COVID-19 do të përqendrohen tek mjedisi dhe digjitalizimi. Ursula...

Kosovarët duhet të paguajnë 15 euro taksë në kufirin me Malin e Zi edhe për një kohë

Ende nuk është larguar taksa për qytetarët e Kosovës që udhëtojnë për në Mal të Zi. Dy qeveritë janë duke punuar për finalizimin e marrëveshjes...

“Turkish Airlines” ruan kryesimin në Evropë me 711 fluturime ditore

Linjat Ajrore Turke ‘THY’, e cila menaxhoi në mënyrë të fuqishme krizën e shkaktuar nga epidemia e llojit të ri të koronavirusit (Covid-19), e...

Të fundit