7.4 C
Pristina
Monday, December 6, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Opinone

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë reagon ndaj presioneve për “pranimin e homoseksualitetit”

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë ka reaguar ndaj presioneve për “pranimin e homoseksualitetit”, transmeton Anadolu Agency (AA). Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë bëri një deklaratë...

Rikthimi i perceptimit të mirë të muslimanëve, pjesa III – Si dështojnë organizatat muslimane në raport media.

Në dy postimet e mëparshme, unë kam eksploruar temën e përmirësimit të marrëdhënieve midis muslimanëve dhe medias – nga hapat bazë që mund të...

Përgjigje epike Berishës & CO: Kush janë ata që falen në xhami…!

Ish-kryedemokrati i Gjirokastrës, Roland Bejko, i ka kthyer një përgjigje epike ish-kreut të PD-së Sali Berisha, në lidhje komentet e disata të këtij të...

Rikthimi i perceptimit të mirë të muslimanëve, pjesa II – T’i kuptojmë mediat

Le të shohim se si funksionojnë mediat dhe pse islamosfera e deritanishme nuk përputhet aq mirë sa mundet me mënyrën se si funksionon një...

Kambanë alarmi për “Shtëpitë publike mediatike të degjenerimit masiv”

Ebu Hurejra r.a. tregon se e ka dëgjuar të Dërguarin e Allahut (alejhi salatu ue selam) të thotë:“I gjithë umeti im është i falur...

Rikthimi i perceptimit të mirë të muslimanëve, pjesa I – Bëhu qytetar i mirë dhe aktiv

Shumë biseda në Islamosferë përqendrohen rreth perceptimit të muslimanëve nga jomuslimanët dhe nga media. “Mediat na portretizojnë të gjithëve si terroristë, ato mbulojnë vetëm...

PASOJAT POLITIKE TË POLITIKAVE EKONOMIKE TË ERDOGANIT

Lira turke shënoi një rënie rekord të kohëve të fundit kundrejt valutave të huaja pas vendimit të Bankës Qendrore për të vazhduar uljen e...

Për kritikuesit e paraqitjeve tona publike – Hoxhë Bekir Halimi

Herë pas here na kritikojnë disa vëllezër të dashur për paraqitjet tona publike dhe publikimi i disa aktivitete.Të nisur nga ajo që ua kemi...

Presidentja Osmani në Kanada u prit nga një Ushtarake me mbulesë, por në Kosovë nuk po lejohet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Kanada ishte pritur nga një Ushtarake me mbulesë, por kjo nuk u lejohet edhe për ato femra që...

Fjala magjup kujt i dedikohet në Ballkan tek shqipfolësit – Hoxhë Abedin Ibrahimi

Kohën e fundit janë ngritur disa zëra nga radhët e komuniteteve Ashkanli&Egjiptian, duke e kundërshtuar këtë shprehje prej shqiptarëve. Por, origjina e fjalës magjup nuk...

Të fundit