14.5 C
Pristina
Monday, September 26, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Analiza dhe Opinione

𝐕𝐚𝐳𝐡𝐝𝐢𝐦ë𝐬𝐢𝐚 𝐞 𝐛𝐞𝐭𝐞𝐣𝐚𝐯𝐞 – Nga Justinian Topulli

Shumë njerëz, nën ndikimin e pikëpamjeve të ndryshme mbi jetën, e shohin këtë të fundit me stacione përfundimtare, pas së cilave nuk ndryshon...

“Non grata” nga Moska: Për Putinin, më mirë të vritet një musliman se sa një ortodoks!

Intervista e një të padëshiruari nga Kremlini: Po, Rusia kërkon të ndezë Ballkanin! Mobilizimi i sapodeklaruar është një fatkeqësi për pakicat etnike, fetare dhe pakicat...

Solidariteti okult gylenist – Justinian Topulli

Një fjalë e urtë thotë: tjetrin edhe inat po ta kesh hakun mos ja ha, dhe kjo në thelb është një parim drejtësie...

𝐈𝐝𝐞𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭ë𝐭 𝐞 𝐦𝐨𝐡𝐮𝐚𝐫 – Justinian Topulli

Në epokën ku dominon mashtrimi dhe qëllimi justifikon mjetin, është e vështirë të gjesh njerëz idealistë e të sinqertë, madje edhe kur ka...

Flirti publik mes dy gjinive nëpërmjet likeve dhe zemrave & Luftat e reja – Bekir Halimi

Flirti publik mes dy gjinive nëpërmjet likeve dhe zemrave është fillimi i humbjes së turpit, i cili mund të sjell pasoja shumë të rrezikshme...

Raporti Evropian i Islamofobisë tërheq vëmendjen mbi rrezikun e institucionalizimit të antiislamizmit

Me opinionin publik është ndarë Raporti Evropian i Islamofobisë 2021, ku janë përpiluar veprimet raciste antiislame në 27 vende të Evropës Raporti Evropian i Islamofobisë...

Tre rezultate të mundshme të luftës së Putinit në Ukrainë

Gazetari veteran Thomas Friedman, koment mbi atë që ai i sheh si dështimet e Rusisë javën e kaluar “Java e kaluar ishte java më e...

Perandoria Ruse ra në 1917 pas rekrutimit masiv në Petersburg

Analisti Sergej Sumlenny: Si do(duhet) të përfundojë kjo luftë… Njoftimi i mobilizimit të pjesshëm është një lëvizje PR nga presidenti rus Vladimir Putin që tregon...

Më falni o popull! – Justinian Topulli

A keni dëgjuar ndonjë nga ish kriminelët e komunizmit të ketë thënë më pas: "Më falni o popull, për krimet që kam bërë ndaj...

Përsiatje e një dite shtatori – Nga hoxhë Bekir Halimi

1- Flirti publik mes dy gjinive nëpërmjet likeve dhe zemrave është fillimi i humbjes së turpit, i cili mund të sjell pasoja shumë të...

Të fundit