15 C
Pristina
E mërkurë, 5 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

OBSH: Nuk kemi shumë besim në të dhënat për vaksinën kineze

Ekspertët nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) kanë shprehur “shumë pak besim” në të dhënat nga kompania farmaceutike kineze Sinopharm mbi vaksinën kundërCOVID-19 në...

Gazetari francez kidnapohet në Mali

Ministria e Punëve të Jashtme të Francës konfirmoi zhdukjen e gazetarit francez Olivier Dibou në Mali. Gazetarja Christophe Deloire, e cila raporton për “Le Point...

Abazoviq: Nuk ka drejtësi derisa ndonjë gjyqtar të përfundojë në burg

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq tha se nuk kishte turp që pas lirimit të njërit prej drejtuesve të klanit të Kavacit, Slobodan...

Kosova sytë nga donatorët për vaksina kundër COVID-19

Kosova mbetet vendi i vetëm në Evropë që ende nuk ka mundur të nënshkruajë ndonjë kontratë për blerjen e vaksinave kundër COVID-19 dhe çdo...

​Programi qeverisës pritet të votohet këtë të premte

Të premten pritet që Qeveria e Kosovës të votojë programin qeverisës për katër vitet e ardhshme, zbatimi i të cilit mund të nisë pasi...

Kryetari i Athinës: Mbështesim liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka pritur sot në takim kryetarin e Athinës, Kostas Bakoyannis, ku pas takimit, në një konferencë të...

​Auditori i Përgjithshëm: Institucionet nuk siguruan qeverisje të mirë elektronike

Institucionet publike qendrore dhe lokale të Kosovës nuk kanë arritur të sigurojnë qeverisje të mirë të teknologjisë së informacionit. Kështu u bë e ditur në...

Kurti: Objektivi ynë është vaksinimi i 60% të popullatës

Kryeministri Albin Kurti në një konferencë për përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi nga ambienti ku ka rifilluar vaksinimi pas pranimit...

Biden: Deri më 4 korrik do të imunizohen 70% e amerikanëve

Presidenti Joe Biden po vendos një objektiv të ri për imunizimet, për të vaksinuar me një dozë 70 për qind të amerikanëve të rritur...

Zaev: Në BE, jo me çmimin e identitetit dhe gjuhës

“Bashkimi Evropian nuk na duhet nëse çmimi për këtë të ishte heqja dorë nga gjuha dhe identiteti maqedonas, pasi do të bëhemi sikur pluhuri...

Të fundit