24.4 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

“Çmenduri kolektive” e mediave serbe, siç ka thënë dikur Vesna Peshiç

Nderimi i terroristët nga Kosova si "heronjtë tanë", a po shohim kështu një Déjà-vu në Ballkan? Çmenduri kolektive! Kështu e përshkroi situatën në Serbi në...

Banjska serbe, dikur shqiptare: manastiri ishte xhami dhe ja kush hoxhë shërbente

Fakte mbi të djeshmen e fshatit në Zveçan, shëmbëlltyrë e agresionit historik serb mbi Kosovën e jo vetëm Banjska në Zveçan, aty ku krimi serb...

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka shpërndarë disa informata në lidhje me prapaskenat e sulmit terrorist në veri...

Pas përfundimit të operacionit policor në Banjskë, sot vendoset për hapat e mëtejmë

Një grup i armatosur, që sipas autoriteteve kosovare përbëhej prej rreth 30 personash, sulmuan Policinë e Kosovës në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator,...

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kryeminstri Albin Kurti, ka dhënë disa detasje të padëgjuara më herët për takimin e fundit me Aleksandar Vuçiq në Bruksel, në kuadër të dialogut. Në...

Myftiu Tërnava priti në takim një delegacion nga Fondacioni “Zajed bin Sultan al Nahjan”

Prishtinë, më 26 shtator 2023 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim një delegacion nga Fondacioni “Zajed...

Kush ishte Hoxhë Banjska, kuadro prej Stambollit dhe cila ishte lidhja e tij me Banjskën e sotme

Avokati nga Mitrovica, Armend Shkoza sjell një rrëfim për "Hoxhë Banjskën", Mehmet Aliun, i cili ishte edhe paraardhës i tij. "Ky në fotografi është Mehmet...

Sulmi terrorist në veri, KFOR: Gjatë gjithë kohës kemi verpruar në koordinim të ngushtë me Policinë e Kosovës dhe EULEX-in

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR-i ka reaguar sërish në lidhje me sulmin terrorist të së dielës që është kryer ndaj policisë së Kosovës...

BANJSKA E MITROVICËS ISHTE VENDBANIM SHQIPTAR

anjska shtrihet në bregun e majt të Ibrit, 10-12 km në veriperëndim të Mitrovicës. Është vendbanim me burime uji të nxehtë mjekues dhe për...

Sulmi terrorist në veri, Serwer propozime konkrete Perëndimit për Serbinë

Eksperti amerikan, Daniel Serwer, ka komentar sulmin e armatosur të grupit terrorist serb ndaj Policisë e Kosovës, nga i cili mbeti i vrarë polici...

Të fundit