17.3 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Të Dua

Njihuni me shtetin ku mëlçia konsiderohet simbol i dashurisë

Maroku është një shtet me tradita shumë interesante, dhe të çuditshme për shumë turistë që ia mësyjnë këtij vendi. Mëlçia, dhe jo zemra, konsiderohet...

“Tezes i vjen era nënë”, çfarë fshihet pas lidhjes magjike me nipërit dhe mbesat!

Vetëm ajo është në gjendje të përqafojë si një nënë, të mbajë sekretet si një motër dhe të ju flas si një mike! Kjo shprehje...

Pritja e Ramazanit

A thua ç’është me këtë Ramazan Pse vjen sot në dimër, e pastaj në verë Njëherë në vjeshtë e pastaj në pranverë Vjen kur bie shiu me...

Letrat e Sulltaneshës Hyrem rrëfejnë dashurinë e saj ndaj Sulejmanit të Madhërishëm

“Jam e humbur në këtë univers të krijuar nga Zoti ynë. Kam jetuar vitet e mia më të mira nën mbrojtjen tënde, si një...

“Burrin apo fëmijët, kë do më shumë?”, e pyeti profesori… Ajo shpërtheu në lot e auditori në duartrokitje!

Burrin apo fëmijët, kë do më shumë?”, e pyeti profesori… Ajo shpërtheu në lot e auditori në duartrokitje! Një ditë, gjatë një leksioni psikologjie për...

Rreziku i prindërve të shpërqëndruar

Prindërit në kohët e sotme kalojnë më shumë kohë me fëmijët e tyre krahësuar me vitin 1960, por cilësia e kësaj marrëdhënje prind-fëmijë ka...

Kur Zoti e krijoi gruan, e bëri atë shumë të veçantë

Ia bëri supet e saj aq te fuqishme, qe te mbajë peshën e jetes dhe jo vetem peshen e flokeve. I dha asaj fuqi...

Unë të dua babi!

Ndërsa babai e lustronte makinën e tij të re, djali i tij shtatëvjeçarë erdhi dhe filloi me një gur të shkarravit anën e makinës. Në...

Ja se çfarë mësimi i dha mësuesi nxënësve të tij!

Kohë më parë, një mësues vendosi të takonte disa nga nxënësit e tij të mëparshëm për të mësuar se çfarë rrjedhe ka marrë jeta...

Ndani kohë dhe lozni me fëmijën tuaj!

Doğan Cüceloğlu Një ditë para se të filloja me seminarin, mu afrua një njeri shtatshkurtër e me fytyrë të qeshur dhe më tha se donte...

Të fundit