2.5 C
Pristina
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Thënie, statuse dhe cicërima

I thanë hiq shaminë, sot ajo është e para gjykatëse me shami në Britaninë e Madhe

"Familja me tha mua kur kisha intervistën për bursë, që të heq shaminë në mënyrë që reduktojë shancet për përzgjedhje. Ishte momente definuese për...

Shpend Ahmeti pyet tërthorazi Haradinajn pse s’po flet për heqjen e taksës

Shpend Ahmeti pyet tërthorazi Haradinajn pse s’po flet për heqjen e taksës Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka pyetur tërthorazi kryetarin e AAK’së, Ramush Haradinaj...

“Edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë”- godet Albin Kurti ndaj Hotit

Edhe të shtunën punojnë e mbajnë mbledhje vetëm dhe vetëm që ta heqin reciprocitetin ndaj Serbisë. Kosova ka panumër probleme sociale dhe ekonomike, por...

MashaAllah, çfarë respekti për ushtarët e UÇK-së nga një doktor

"Të paguara me 1999" Sot, pash një trajtim shembull që i bëri një Doktor, një Veterani të UÇK-së. Veterani i shqetësuar për shëndetin, duke hezituar shkon...

Këshilltari i Kurtit: që nga dita e parë sulmohem nga mediat për shkak të besimit tim

Qe ne diten e emerimit filloi fushata linçuese per shkak te besimit tim nga ata qe duart i kane te perlyera me gjakun e...

Nga respektimi i Ezanit në ndalimin e faljes së namazit në xhami

Liridon Llapashtica Nuk kam mundësi ta fshehi se jam tepër i zhgënjyer me mos hapjen e xhamive prej kësaj valës së dytë të lehtësimeve. Në mesë...

Mbyllja e xhamive në Kosovë/ A mund të shtohet numri i mosbesimtarëve?

Dje u kumtua vendimi që xhamitë në Kosovë do të qëndrojnë edhe për një kohë të mbyllura, për shkak të situatës së krijuar nga...

Koronavirusi/ Eksperti Erion Dasho: Jo mbyllje, mësoni nga bota se terrorizuat miletin

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Dasho shkruan se ka metoda të tjera që mund të aplikohen dhe jo mbyllje. Nëse respektohen masat, vë...

PARIME/ Blerim Latifi është Islamofob, ama në anën tjetër është një mbrojtës i hapur i katolicizmit

Islamofobët përpiqen ta relativizojne çështjen e islamofobisë, një problem që ata vetë e nxisin, duke akuzuar se incidentetin e katolikut ekstremist e paskan porositur...

“Bllokoni çdo institucion, hiqni të drejtat dhe liritë me kod penal, orar xhiro për gratë e virgjëra”, shpërthen Artan Fuga: O ju plastë kaptina!...

Ka shpërthyer në thirrje akademiku Artan Fuga duke iu referuar situatës në vend, paralizimit të jetës publike e sociale për shkak të koronavirusit dhe...

Të fundit