12.2 C
Pristina
Tuesday, October 26, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Lajme

Rritja e çmimeve, Kurti paralajmëron ndihmë për qytetarët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Qeveria që udhëheq ai nuk mund të fajësohet për ngritjen e çmimeve në treg, pasi kjo, sipas...

Përfitimet e një baze amerikane në Kosovë

Një bazë e përhershme ushtarake e Shteteve të Bashkuara (SHBA) në Kosovë do të rriste sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor, vlerësojnë njohësit e...

Mehaj në SHBA, merr pjesë në Samitin e Asociacionit Ndërkombëtar për Operacione të Stabilitetit  

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me ftesë zyrtare nga Asociacioni Ndërkombëtar i Operacioneve të Stabilitetit...

Si ndryshuan pagat ndër vite në Kosovë, nga 2012-ta vetëm 43 euro rritje në sektorin privat

Pavarësisht rritjeve të theksuara të çmimeve të produkteve ushqimore në Kosovë, niveli i pagave ka vazhduar të mbetet i ulët ndër vite. Aktualisht pagat në...

Kurti takoi delegacionin e Këshillit Evropian, diskutuan për vonesën e liberalizimit të vizave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim delegacionin e Këshillit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë (ECFR), të prirë nga Vessela Tcherneva,...

Ambasadori gjerman: Ndalimi i boksierëve kosovarë për të hyrë në Serbi është shembull i “Ballkanit të Mbyllur”

Edhe ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, ka reaguar pas ndalimit të hyrjes së boksierëve kosovarë në Serbi. Në një shkrim në Twitter, Rohde tha...

Institucionet arabe kritikojnë Izraelin për etiketimin “terrorist” të grupeve të të drejtave të njeriut

Partia e Punëtorëve Tunizianë, një parti majtiste, publikoi një deklaratë të nënshkruar nga 13 institucione nga shtete të ndryshme arabe Partitë politike dhe organizatat nga...

Dhjetëra hebrenj fanatikë bastisin xhaminë Al-Aksa

Bastisje të tilla në Xhaminë e Shenjtë nga hebrenjtë fanatikë shkaktojnë përshkallëzim të tensioneve në rajon Dhjetëra hebrenj fanatikë të shoqëruar nga policia izraelite hynë...

Ndryshimet kushtetuese si rrugë e vetme për vetting-un

Vetting-u në drejtësi në Kosovë nuk ka alternativë, por pa ndryshime kushtetuese nuk mund të ketë proces të vetting-ut, vlerësojnë Ehat Miftaraj nga Instituti...

Izraeli fillon punimet për ndërtimin e parkut në varrezat muslimane në Kuds

Administrata izraelite ka filluar punën për ta kthyer në një park një pjesë të varrezave muslimane ‘Yusufiye’ në Kudisn Lindor të pushtuar, raporton Anadolu...

Të fundit