-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Lajme

Infermierët të pakënaqur me koeficientin, paralajmërohet ikje e madhe e tyre

Infermierët e angazhuar në institucionet publike shëndetësore janë të pakënaqur me vlerën e koeficientit prej 105 euro. Sipas Sindikatës së Infermierëve, një vlerë e tillë...

Kurti, përfaqësuesit të ShBA-së në OSBE: Jemi të angazhuar për dialog parimor nga i cili duhet të përfitojnë të dyja vendet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar Përfaqësuesin e Përhershëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në...

“Ti je hero,… mirëmëngjesi”: Momenti kur një fëmijë u shpëtua teksa flinte nën rrënoja, pas tërmetit shkatërrues në Turqi

Tërmetet në Turqi kanë shkaktuar vdekje të shumta dhe shkatërrime në disa qytete. Veç këtyre, raportohet se shumë të tjerë mund të jenë nën rrënoja,...

Kosova pranoi planin evropian, Bildt: Është hap i rëndësishëm drejt normalizimit të mardhënieve me Serbinë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Suedisë, Carl Bildt, e ka konsideruar si hap të rëndësishëm, pranimin e Planit Evropian nga Qeveria e Kosovës. Në një...

Pandjeshmëria ç’njerëzore e Charlie Hebdo-s për tërmetin në Turqi

Famëkeqja franceze, me proçkën e radhës në emër të "lirisë së fjalës" Revista franceze famëkeqe Charlie Hebdo e ka kaluar edhe një herë kufirin me karikaturën...

Drejtori Simniva mori pjesë në tribunën e organizuar nga qendra “Drita” në Mulhouse të Francës

Më 04 shkurt 2023, drejtori i Diasporës në Bashkësinë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Simnica, vizitoi dhe mori pjesë në tribunën e organizuar me...

Idlib: “I mbijetuam tërmetit, presion ndaj Asadit dhe rusëve të mos na bombardojnë”

Situata në Sirinë fqinje, aty ku vijon dhe një krizë tjetër prej vitesh Të paktën 810 sirianë u vranë dhe mijëra u plagosën në Idlib,...

Turqi: një central bërthamor në ndërtim mes lëkundjeve sizmike

Projekti turko-rus Akouyu, a rrezikohet nga vala tërmetore? Ndërtimi i termocentralit bërthamor Akouyu në Turqi po shkakton qëndrime kritike në komunitetin botëror, pasi ai ndodhej...

Krejt çfarë dihet deri tani për tërmetin që shkaktoi shumë viktima dhe shkatërrime masive në Turqi dhe Siri

Më shumë se 4,300 njerëz kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë lënduar – sipas të dhënave të deritanishme – pas një tërmeti masiv...

Paralajmërohen takime të nivelit të lartë, Lajçak: Më vjen mirë që edhe Kosova pranoi planin e BE-së

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak tha sot se i vjen mirë që edhe Kosova pranoi në parim planin e Bashkimit...

Të fundit