9.1 C
Pristina
Wednesday, February 21, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Kohaislame

22627 POSTIME
0 KOMENTET

Jemi në një muaj shumë të rëndësishëm! Porosi nga Hoxhë Bekir Halimi

Jemi në një muaj shumë të rëndësishëm! Muaji në të cilin ngriten vepra tona te Allahu, që domethënë se mbyllet regjistri, andaj të shtojmë istigfarfin...

Cipa – Dorian Balliu

Nga Dorian Balliu Ndoqa mbrëmë emisionin “Opinion” që trajtonte me shqetësim ligjin e ri që parashikonte masa ndëshkimore për marrëdhëniet me shumë gra, dhe vura...

Hebrej të rinj pështyjnë, shajnë edhe godasin priftin katolik në Jerusalem

Hebrej të rinj pështyjnë, shajnë edhe godasin priftin katolik në Jerusalem Dy hebrej ultraortodoks pështynin, shanin edhe ofendonin një prift katolik afër Derës së Sionit...

Terroristja sioniste e maskuar me rroba të një muslimaneje

Fotoja e terroristes sioniste e veshur me veshmbathje të një gruas së ndershme muslimane. Paramendoni sa herë kanë realizuar këso aktesh terroriste në Afganistan, në...

Rikthimi i Trump-it dhe “Caucuses” në Iowa – Amir B. Ahmeti

Amir B. Ahmeti* Mbrëmë në Iowa të ShBA-së filluan votimet e para preliminare për zgjedhjen e delegatëve nga Partia Republikane për zgjedhjet presidenciale të këtij...

Unholy alliance midis personave me vlera seemingly të kundërta në dëm të muslimanëve shqiptarë

Nga Rilind Dauti Është krijuar një unholy alliance midis personave me vlera seemingly të kundërta në dëm të muslimanëve shqiptarë. Për shembull, kur ndonjë ish-musliman bëhet...

Pse po shpifet dhe po sulmohet besimi Islam nga individë anonim dhe persona që kanë bërë emër

Nga: Shefqet Jashari - Strofci Para ca ditësh prifti Don Lush Gjergji në një shkrim të botuar ,,Rrokum'' ia vuri kulmin shpifjeve dhe sulmeve të...

Çka nxorri në shesh “Afera Epstain”

Shtetet e bashkuara të Amerikës, e me te edhe krejt bota, është duke përjetuar një aferë të kalibrit të rëndë, protagonistët e kësaj afere...

Ismail Bardhoshi: Mbi gëzimin për vdekjen e jobesimtarëve tallës e zullumqarë

“𝐍𝐮𝐤 𝐢 𝐪𝐚𝐮 𝐚𝐭𝐚 𝐚𝐬 𝐪𝐢𝐞𝐥𝐥𝐢 𝐞 𝐚𝐬 𝐭𝐨𝐤𝐚” (𝐄𝐝-𝐃𝐮𝐡𝐚𝐧, 𝟐𝟗). 𝐒𝐞̈ 𝐩𝐚𝐫𝐢, ky ajet tregon se qielli dhe toka nuk qajnë nga hidhërimi për...

Po shqiptarët muslimanë a nuk janë NJERËZ, a nuk janë bijë të dikujt, nëna të dikujt, gjyshër të dikujt?

Nga Rilind Dauti Mosni se është grua dhe nënë e dikujt. Mosni sepse është plak. Jo, se ka probleme me shëndetin mendor. Jo, sepse s'i ka bërë të...

Latest news