10.4 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Kohaislame

21957 POSTIME
0 KOMENTET

Rama, Meta, Basha e Hoxhaj urojnë – Kurti, Osmani, Abdixhiku e Haradinaj e harrojnë Natën e Kadrit

Sonte është Nata e Kadrit e cila ka vlerë të madhe për besimtarët myslimanë. Me këtë rast liderët shtetërorë të Shqipërisë kanë uruar besimtarët e...

Ibn Khalduni, mbi luksin dhe shkatërrimin e qytetërimeve

Ish Presidenti i Sh.B.A. Ronald Reagan iu referua me krenari citatit të mësipërm të Ibn Khaldun në një artikull për International Herald Tribune në 1993 me...

“Ju blini lule, ne blejmë libra”/ Nisma fantastike nxënësve në Lezhë dhe mësuese Lulzimes

Nxënësit e shkollës ‘Beslidhja’ kanë ndërmarrë një nismë shumë të bukur kanë mbjellë lule, janë kujdesur për to dhe sot kanë dalë për t’i...

Katar, arrestohet ministri i financave gjatë hetimeve për korrupsion

Ministri i Financave të Katarit është marrrë në pyetje nën dyshimet për abuzim pushteti dhe shpërdorim fondesh publike në këtë shtet të pasur me...

Kolonët hebrenj provokojnë palestinezët në kohën e iftarit

Mes palestinezëve të kërcënuar të dëbohen me dhunë nga shtëpitë e tyre në lagjen Sheik Jarrah në Jerusalemin e pushtuar Lindor dhe kolonëve hebrenj...

Mediat turke: Si e ndërpreu avioni ynë në Tiranë konferencën e komisionerit për zgjerim

Mediat turke i kanë kushtuar vëmendje reklamës falas që u bë në Tiranë për Turkish Airlines në prani të kryeministrit shqiptar dhe përfaqsuesit të...

Vazhdon ‘lufta’ Twitter-Trump, media sociale mbyll një llogari që shpërndate postimet e ish-presidentit

Twitter ka pezulluar një llogari që shpërndante poste nga platforma e re e komunikimit të ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump. Një...

Manastirliu: Vendi ka dalë nga zona e kuqe, po ecim me shpejtësi drejt objektivit të 1 milion vaksinimeve

Kuvendi është mbledhur në seancë plenare ditën e sotme, teksa rendi i ditës është mjaft i ngjeshur sot për ligjvënësit. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Çfarë do të bëjë Presidenti Biden me 6 trilionë dollarë?

Presidenti Joe Biden ishte në Lejk Çarls të Luizianës të enjten në vazhdën e përpjekjeve për të rritur mbështetjen për propozimet e tij me...

Publikohen pamjet në hotelet e Tiranës të bosit turk të kriptomonedhës! Mediat: Po mbrohet nga mafia

Report TV ka siguruar pamjet e para të biznesmenit të kriptomonedhës turke Faruk Fatih Özer në një nga hotelet e Tiranës. Özer, është parë...

Latest news