14.4 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shtëpia

Jo televizor në dhomën e gjumit të fëmijëve

Përveçse duhet të bëni kujdes me sasinë dhe cilësinë e ushqimit që u jepni fëmijëve tuaj, tanimë kujdes duhet të tregoni edhe për vendndodhjen...

Si të shpëtojmë nga milingonat e shtëpisë me mënyra natyrale

Ndeshja me milingonat kudo jashtë shtëpisë, në mjedise të hapura nuk shqetëson askënd. Por kur i shihni ato që zvarriten përgjatë dollapeve të kuzhinës,...

Gjërat që kemi në shtëpi, por që janë të rrezikshme për shëndetin

Ekspertët thonë se këto gjëra janë kancerogjene dhe të rrezikshme për shëndetin. Kjo sepse janë të mbushura plot me toksina dhe substanca tjera të...

Këshilla e psikologes: Mos pengoni grindjen midis vëllezërve dhe motrave

Reagoni vetëm në ato raste kur grindja kalon në rrahje Qoftë të jetë shkaku i grindjes një biskotë e zakonshme, lodër apo diçka më serioze,...

A e njihni këtë bimë? Është një ilaç i fuqishëm natyror dhe një “bombë” me antioksidantë dhe omega 3

Shumica prej jush ndoshta e njihni Portulacën (ose siç quhet ndryshe burdullak) një bimë e cila mbin vetë dhe që përmban mjaft vlera ushqyese,...

Aromat që mund të largojnë mushkonjat

Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe lulet....

Fiku, fruti i stinës me veti shëruese

Fiku, është frut i cili ripërtërin, forcon, ruan shëndetin dhe largon rrudhat. Fiku konsiderohet i njohur për vetitë shëruese. 1. Përmbajtje e lartë e magnezit....

Të edukojmë tek fëmijë respektin për veten

Fëmijët janë lulet më të bukura dhe frutat më të shijshme të kësaj bote. Prindërit e tyre janë ata, që i sjellin në jetë,...

Lulebora e kopshteve shqiptare – Vlerat e panjohura shëruese

Lulebora është zbuluar për herë të parë në Japoni. Në gjuhën angleze emrin e ka “Hydrangea” që vjen nga greqishtja e lashtë. “Hydor” do të...

10 perimet që rriten lehtë

Ju pëlqen kopshtaria…Po nuk keni shumë hapësirë dhe kohë për ta ushtruar…Atëherë. Pse nuk provoni të mbillni perimet, që kërkojnë pak vend dhe më pak...

Të fundit