18.2 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti vendor

Mirënjohje Zotit në “Air Albania” pas një goli spektakolar

Jo vetëm shqiponjë, Jasir Asani bie në sexhde falenderimi Futbollisti i kombëtares shqiptare Jasir Asani, pas një goli spektakolar ndaj Polonisë, ka rënë në sexhde...

EMOCIONALE: Mijëra tifoz algjerianë brohorasin Kosova Kosova në hapjen e Lojërave Mesdhetare Oran2022

EMOCIONALE: Mijëra tifoz algjerianë brohorasin Kosova Kosova në hapjen e Lojërave Mesdhetare Oran2022. Sportistët kosovarë shihen jashtëzakonisht të emocionuar nga kjo mbështetje. Kjo mbështetje tregon...

Përfaqësuesja e Maqedonisë arriti në Bukuresht, gati për Euro 2020

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut ka arritur në Bukuresht të Rumanisë për të vazhduar përgatitjet për dy ndeshjet e Kampionatit Europian që do ti...

Pesë vite nga anëtarësimi i Kosovës në UEFA – FFK me letër speciale

Kosova ka mbushur pesë vite që kur u anëtarësua në shtëpinë më të madhe të futbollit evropian, UEFA. Mes shumë sakrificave dhe mundimesh, legjenda e...

Lojtarët e Llapit duke qenë agjërueshëm shënuan fitore në gjysëmfinale

Llapi ka kaluar në finale të Kupës së Kosovës pasi eleminoi Prishtinën me rezultat të përgjithshëm 5-4. Shefi i shtabit teknik të “Legjendave”, Tahir Batatina,...

“Unë jam trajner futbolli” – Challandes refuzon të përgjigjet në lidhje me situatën politike mes Kosovës dhe Spanjës

Përzgjedhësi Bernard Challandes i shoqëruar nga Hekuran Kryeziu dhe menaxheri ekipor, Bajram Shala, kanë mbajtur konferencë për shtyp, para ndeshjes kundër Spanjës në kuadër...

Lajm i keq për Kosovën, një tjetër lojtar mungon shkak i lëndimit

Kosova do të luajë ndeshjen e parë kualifikuese ndaj Suedisë më 28 mars në stadiumin “Fadil Vokrri”.Mesfushori Valon Berisha pas një lëndimi do të...

Ismet Krasniqi bëhet kryetari i ri i KOK-ut pas dy dekadash

Me 53 vota është zgjedhur Ismet Krasniqi në krye të Komitetit Olimpik të Kosovës. Në Asamblenë Zgjedhor ishin 105 delegatë të pranishëm. Krasniqi, ka mposhtur Besim...

Kosova fiton me spektakël ndaj Lituanisë

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Lituanisë në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë. Ekipi i...

Prezantohet logoja e re e FFK-së dhe fanella e re e Kombëtares së Kosovës

Në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” sot Federata e Futbollit të Kosovës ka prezantuar logon e re të saj si dhe fanellat e reja...

Të fundit