3 C
Pristina
E diel, 18 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KI

19677 POSTIME
0 KOMENTET

Fondacioni Konrad Adenauer vlerëson Bashkësinë Islame të Kosovës për tolerancën dhe harmoninë ndërfetare

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës njoftoi se Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim shefin e zyrës së Fondacionit Konrad Adenauer për Kosovë...

Pse Perëndimi duhet t’i bëhet krah Turqinë për fundin e tragjedisë siriane

Nga Rexhep Taip ERDOGAN Rreth kësaj kohe vitin e kaluar, ushtria e Turqisë goditi pozicionet e regjimit sirian për të ndaluar sulmin e fundit në...

Defekte serioze në makinerinë e propagandës së Rilindjes

Nga Vehap Kola I gjendur në panik nga logjika e argumenteve të opozitës, Rama është hedhur në kundërsulm me çdo truk të mundshëm retorik për...

Misteri i gjyqit ‘110 mln euro’/ Pse Rama ‘pagoi’ 4 mln euro studion që…

Ish-Avokatja e Përgjithshme e Shtetit, Ledina Mandia, duke folur për çështjen e fundit të humbur të Shqipërisë në arbitrazh përballë biznesmenit Franceso Becchetti, ka...

Për t’i pajtuar miqtë e grindur, mjafton vetëm një hap

Shkruan: Shejh Ali Tantavi Me një rast,midis meje dhe mikut tim ndodhi një keqkuptim dhe një grindje të vogël, kështu që ia kthyem shpinën dhe...

Intelektualët frikacakë!

Justinian TOPULLI Një zë i njohur në mediat shqiptare, qenka shprehur se intelektualët muslimanë qenkan frikacakë, sepse nuk kanë guximin të kritikojnë fenë islame dhe...

Kurti: Ose mbi 80 vota në kuti për Vjosa Osmanin, ose mbi 500 mijë vota në kuti për Vetëvendosjen

Kryeministri i vendit dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pasi ka dështuar propozimi i Lëvizjes Vetëvendosje që shqyrtimi i Ligjit për...

34 këshilla të arta të Hasan el-Benës

Lexues i dashur, besimi dhe bindja yte të detyrojnë në baza ditore që ta provosh se je tullë e fortë në godinën e dini-islam,...

Tetë vajra esencialë kundër dhimbjeve të kokës

Dhimbja e kokës shkaktohet nga tensioni i gjakut, hormonet, stresi e të tjerë. Dhimbja është më e mprehtë në rastin e migrenës. Nëse vuani nga dhimbjet...

Njerëzit me bark të madh më të prirur të pësojnë sulm kardiak

Personat të cilët arrijnë të shpëtojnë nga një arrest kardiak, dhe janë mbipeshë, janë më të prirur që të pësojnë një arrest tjetër. Në një...

Latest news