15.4 C
Pristina
E enjte, 22 Korrik, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Produktivitet

Inspirohu me pranverën

Falënderimet, madhërimet, adhurimet janë vetëm për Allahun e Madhëruar, Krijuesin dhe Sunduesin e gjithë botrave. Paqa, bekimi dhe shpëtimi i Allahut qofshin mbi zotriun...

SI NDIKON VONESA PËR NAMAZ NË JETËN TËNDE DHE ÇFARË TË BËJMË?!

SI NDIKON VONESA PËR NAMAZ NË JETËN TËNDE DHE ÇFARË TË BËJMË?! “Allahu Ekber… Allahu Ekber…”E dëgjoj ezanin nga dritarja e zyrës sime dhe...

Jashari me ceremoni të veçantë nderon fituesen e rekordit Guiness, Arbnora Fejza-Idrizi

Komuna e Skenderajt, sot ka organizuar ceremoni në nderim të rekorderes Arbnora Fejza Idrizi, e cila me realizimin e mozaikut me të madh origami...

Ripërtërije jetën tënde: ylli i nëntë që duhet kuptuar nga nëntë yjet e suksesit

YLLI NUMËR NËNTË:RIPËRTËRIJE JETËN TËNDE “Çdokujt jepja atë që i takon “!(Muhamedi s.a.v.s.) Njeriu ka nevoja dhe posedon aftësi, pa marrë parasysh se e pranojmë ne...

Pyetja që duhet t’ia bëni vetes çdo ditë

Çdo mëngjes, kur na është dhënë privilegji që të zgjohemi dhe të fillojmë një ditë të re, na është dhënë gjithashtu mundësia që të...

Çfarë mund t’ju mësojë një martesë e mirë në krijimin e një kompanie të suksesshme

Nuk ka një formulë për krijimin e kompanive të suksesshme. Megjithatë, ka disa gjëra që mund të bëni për të rritur mundësitë për sukses. Në...

Elon Musk, bëhet njeriu më i pasur në botë. Gjashtë këshillat që jep ai.

Themeluesi I Teslas dhe Spaxe X me nje pasuri prej £136bn bëhet njeriu më i pasur në botë pasi cmimi i aksioneve për makinat...

Kjo është metoda e Albert Einstein që rrit inteligjencën dhe zgjidh problemet

Në botën e sotme me ritme të shpejta dhe moderne, truri ynë është vazhdimisht nën ndikim dhe vazhdimisht kryen reflektime dhe mendime, pa asnjë...

“Rregulli 5-orë në javë”, zbuloni çelësin e suksesit të Bill Gates, Jack Ma e Elon Musk

Drejtuesit më të suksesshëm të biznesit në botë nga Bill Gates e Elon Musk e deri te Jack Ma kanë një gjë të përbashkët:...

5 strategji për të qëndruar produktivë edhe në kohërat më të vështira

Kurrë mos e nënvlerësoni fuqinë e mendjes suaj, për të qëndruar sa më produktivë edhe gjatë kohërave më të vështira dhe më stresuese. A ju...

Të fundit