3.6 C
Pristina
E mërkurë, 14 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Editorial

Editorial: Qasja e djeshme e Kurtit kritikohet si e pavend dhe e njëjta e ulë popullaritetin e Kurtit dhe të VV

Qasja e djeshme e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, me rastin e procedimit në mënyrë të përshpejtuar për amendamentim të Ligjit...

Pse nuk po shkarkohet ambasdori Gashi, si po e ndihmon vëllai i tij që është drejtor në AKI?

Kreshnik Gashi drejtori i AKI-së është vëllau i ambasadorit të Kosovës në Francë Qëndrim Gashi, i cili së fundi u bë i njohur për...

Si po bëhet Albin Kurti nga një lider i shpresës, në një lider të zakonshëm

Të gjithë jemi dëshmitarë të ndryshimit të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Ajo sa futet në prizmin e të mirave, kundërshton prizmin e asaj...

Një “shenjtore” që u lut për shpirtin e diktatorit Enver Hoxha!

I vdiq e ëma dhe motra, por nuk u lejua të vinte të bënte takimin e fundit nga regjimi komunist në Shqipëri, mirëpo pas...

Sikur të merreshim me krimet serbe, se jemi marrë me fantomin e quajtur “ekstremizëm fetar”

Dje është ngritur aktakuzë nga Gjykata Speciale ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ku ata dhe disa të...

Sulejman Rexhepi i përket të kaluarës, nuk ka kthim të tij më në BFI

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të myftineve të Maqedonisë u morrë vendim për shkarkimin e Reisit Sulejman Rexhepi, i cili drejtonte Bashkësinë Fetare Islame në...

A është feja opium për besimtarët apo instrument i politikanëve për të opiumizuar popullin?

Bekir Halimi A është feja opium? Kur ishim të ri dhe e lexonim këtë parrull të Marksit irritoheshim dhe demantonim kategorikisht, madje edhe lexonim dhe sillnim...

Rrjetet sociale vlojnë nga zemërata me LDK-në

Sot në orët e mbrëmjes Isa Mustafa, kryetari i LDK-së njoftoi për prishjen e koalcionit me LVV, duke bërë mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë...

Shqiptarët nuk e ndërrojnë fenë, na njohu apo nuk na njohu Vatikani

Vikari Gjeneral i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Don Shan Zefi, në emisionin “Personale” ka folur për qëndrimin e Vatikanit në raport me njohjen e Kosovës, ku...

Humbja e Islamofobëve në zgjedhjet e Kosovës

Tashmë janë certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë për vitin 2019. Nga këto votime doli fituese Lëvizja Vetëvendosje, duke i pasur 32...

Të fundit