15.7 C
Pristina
Saturday, October 1, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Imami i Qabesë fali namazin e xhumasë në xhaminë “Sulltan Mehmet Fatih” në Prishtinë

Prishtinë, më 30 shtator 2022 Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, ka falur sot namazin e xhumasë në xhaminë “Sulltan Mehmet Fatih” në Prishtinë. Ai...

Kosova nënshkruan marrëveshje me Britaninë për misione ushtarake jashtë shtetit

Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët për bashkë-zbarkime të forcave të të dyja vendeve në misione ushtarake jashtë këtyre...

Myftiu Tërnava priti në takim drejtorin e përgjithshëm të Fondacionit të Vakëfeve të Dijanetit të Turqisë, Izani Turan 

Prishtinë, më 30 shtator 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim drejtorin e përgjithshëm të Fondacionit të...

Përçahen mësimdhënësit

Shpresat që viti i ri shkollor mund të nisë më 3 tetor në të gjitha institucionet publike të Kosovës, nuk zgjatën shumë.Mësimdhënësit në grevë nuk janë...

Imami i Qabesë fali namazin e sabahut në xhaminë “Bajram Pasha Isa Beg” në Mitrovicë

Prishtinë, më 30 shtator 2022 Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, sot ka falur namazin e sabahut në xhaminë “Bajram Pasha Isa Beg” në Mitrovicë....

Çështja e liberalizimit të vizave dhe deklarata e ministrit Lipavsky – gjithçka nga vizita e delegacionit të Çekisë në Kosovë

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën pritet të jetë në rend dite në takimin e grupit punues të Këshillit Evropian, i cili do...

Imami i Qabesë fali namazin e akshamit në xhaminë “Sinan Pasha” në Prizren

Prishtinë, më 29 shtator Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, sonte ka prirë në faljen e namazit të akshamit në xhaminë “Sinan Pasha” në Prizren. Pas...

Imami i Qabesë vizitoi Medresenë “Alauddin” në Prishtinë

Prishtinë, më 29 shtator 2022 Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni po vazhdon të qëndrojë në Kosovë, me ftesë të kryetarit të Bashkësisë Islame të...

Ambasadori gjerman: Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira – Asociacioni të krijohet në harmoni me Kushtetutën

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira politike, sepse nuk ka më...

Myftiu Tërnava priti imamin e Qabesë, dr. Abdullah Avad el-Xhuheni

Prishtinë, më 28 shtator 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, me stafin e tij ka pritur sot në takim...

Të fundit