17.1 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Kosovë

Zyrtarja e BE-së nis peticionin për liberalizimin e vizave për Kosovën

Kati Schneeberger, këshilltare lokale e Bashkimit Evropian, të premten ka nisur një peticion online për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Schneeberger duke kërkuar...

Mobilizohen liderët politikë nga të gjitha trojet shqiptare, kërkojnë votën për Shaip Kamberin

Shaip Kamberi është kandidati i vetëm shqiptar që ka mbetur në garë dhe ka gjasa reale për të fituar mandatin e deputetit në Kuvendin...

Myftiu Tërnava takoi zëvendësministrin e Ministrisë së Vakëfeve dhe Çështjeve Fetare të Omanit

Prishtinë, më 25 maj 2022 Gjatë qëndrimit në Doha të Katarit, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka zhvilluar sot një...

Davos: Vuçiç fton Abazoviçin në “Open Balkan”

Sinjale se Mali i Zi mund t’i bashkohet Ballkanit të Hapur Udhëheqësit e Malit të Zi, Serbisë, Kroacisë, Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë u...

S’ka përparim në bisedimet Kosovë-Serbi, Qeverisë i kërkohet të fillojë dialogun e brendshëm me komunitetin serb

Qeverisë së Kosovës po i kërkohet të fillojë dialogun e brendshëm me komunitetin serb në vend. Përveç si zotim i kahershëm i kryeministrit Albin...

Vizita e drejtorit për Kulturë dhe Veprimtari Botuese të BIK-ut në Londër

Prishtinë, më 25 maj 2022 Gjatë qëndrimin në Londër, drejtori për Kulturë dhe Veprimtari Botuese në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, z. Ramadan Shkodra...

Kurti e Vuçiq përballë njëri-tjetrit në Forumin Ekonomik në Zvicër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës. Ai së bashku me presidentin e Serbisë, Aleksandar...

Historianët: Zbatimi i vendimit për pronat në Deçan fut Kosovën në rrugë pa kthim

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, ka reaguar sot ndaj, siç thuhet, presioneve të ambasadorëve të QUINT-it dhe shefit të...

Myftiu Tërnava po merr pjesë në Konferencën e 14 Ndërkombëtare për dialogun ndërfetar në Doha të Katarit

Prishtinë, më 24 maj 2022 Nën patronazhin e shkëlqesisë së tij, sheikh Khalid bin Khalifa bin Abdulaziz al-Thani, ka nisur punimet Konferenca e 14 për...

Efekti SHBA: bilancet dhe synimet e Albinit për Kosovën

Turi amerikan i Kurtit, reflektim në World Affairs Forum Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kryeministri u Kosovës, Albin Kurti, ishte...

Të fundit