15.7 C
Pristina
Saturday, October 1, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti

EMOCIONALE: Mijëra tifoz algjerianë brohorasin Kosova Kosova në hapjen e Lojërave Mesdhetare Oran2022

EMOCIONALE: Mijëra tifoz algjerianë brohorasin Kosova Kosova në hapjen e Lojërave Mesdhetare Oran2022. Sportistët kosovarë shihen jashtëzakonisht të emocionuar nga kjo mbështetje. Kjo mbështetje tregon...

Katari, nën presion për shkak të homoseksualëve

Kreu i FIFA-s kërcënon nga Doha: Ose të gjithë ose jo Botëror! Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka thënë nga Doha se Katari nuk duhet...

Idrissa Gueye mungoi në fitoren e PSG-së ndaj Montpellier, shkaku që nuk dëshironte të vishte fanellën me ngjyrat e komunitetit LGBT

Idrissa Gueye mungoi në fitoren e PSG-së ndaj Montpellier, shkaku që nuk dëshironte të vishte fanellën me ngjyrat e komunitetit LGBTIdrissa Gana Gueye mungoi...

Rivalë në fushë, bashkë në besim: iftari i pazakontë në Beograd

Partizani e Crvena Zvezda, shijojnë “vaktin hyjnor” Kreu i muslimanëve në Serbi shtroi një iftar duke bërë bashkë ata që janë kundërshtarë në fushë, futbollistë...

Benzema agjëroi gjithë ditën shkaku i Ramazanit, por kjo nuk e ndaloi të shënonte një het-trik sensacional ndaj Chelseat

Karim Benzema kishte agjëruar gjithë ditën për Ramazan para se të shënonte një het-trik të bujshëm për Real Madridin kundër Chelseat në Londër. Benzema, 34...

Mesfushori i Arsenal-it Thomas Partey konvertohet në Islam

Gazetari i sportit Connor Humm raportoi për konvertimin e Partey-t në Islam me një fotografi të mesfushorit ganez duke mbajtur një Kuran Mesfushori i Arsenalit,...

Kjo botë i takon optimistëve

Gëzimi është fuqi..Optimizmi është trimëri..Shpresa është rezistencë.. Për të pasur "shpresë" ju duhet të rezistoni përballë një mijë zhgënjimeve. Për të pasur "optimizëm" ju duhet të...

Xhudisti algjerian tërhiqet nga LO Tokio 2020, ai refuzon të ndeshet me xhudistin nga Izraeli

Ka shumë raste kur tërheqja nga garat sportive ndodh për arsye të ndryshme, dhe sot xhudisti Fethi Nourine nga Algjeria ka njoftuar tërheqjen e...

ITALIA KALON SPANJËN DHE ËSHTË FINALISTE E EURO 2020

  Jorginho është treguar i saktë nga pika e bardhë dhe e ka dërguar Italinë në finale të Euro 2020. Italia ka fituar nga Spanja me...

Cristiano Ronaldo vendos të qëndrojë te Juventus, kërkon zgjatjen e kontratës

  Cristiano Ronaldo duket se ka vendosur të qëndrojë në Torino. Menaxheri i tij Jorge Mendes, i ka kërkuar Juventusit t’i zgjasë kontratën superyllit portugez...

Të fundit