32.7 C
Pristina
E enjte, 29 Korrik, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Zjarr masiv në Karaburun të Vlorës, kërkohet ndërhyrja e ushtrisë

Prefektura e qarkut Vlorë ka kërkuar mbrëmjen e sotme ndihmën e ushtrisë për të shuar një zjarr masiv që është përhapur ditët e fundit...

Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, shkakton panik te qytetarët

Lëkundje të forta janë ndjerë sot në qytetin e Lezhës dhe në Durrës. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik mes Lezhës...

Kosova fiton medaljen e dytë të artë Olimpike, Basha dhe Rama gëzojnë për Nora Gjakovën: Yll, bravo

Teksa Kosova ka siguruar sot medaljen e dytë të artë në Lojrat Olimpike të Tokios, pasi ka shkëlqyer me një tjetër xhudiste, Nora Gjakove,...

Kurti uron Kurban Bajramin: Me sakrificat tona të përbashkëta, do ta bëjmë Kosovën shtet më të fortë

Kurti uron Kurban Bajramin: Me sakrificat tona të përbashkëta, do ta bëjmë Kosovën shtet më të fortë Urimi i kryeministrit Kurti për Kurban Bajram: Të dashur...

Rama e Abazoviç vendosin: Një urë Velipojë – Ulqin

Zv.kryeministri i Malit të Zi, shqiptari Dritan Abazoviç, tha tre kanë qenë temat kryesore që janë diskutuar me kryeministrin Edi Rama, mes tyre është...

MESAZHI/ Sprova “Berisha”: a është kjo përgjigja e Bashës për amerikanët?

Nuk është e qartë nëse instiktivisht apo me kast, kreu demokrat Basha është shfaqur jo thjesht më afër paraardhësit të tij zyrtar, apo njëherësh...

PUSHIMET/ Serbët masivisht drejt nesh: kush do t’i pengojë e s’i pengon dot

Pavarësisht deklaratave të politikanëve në Serbi, të dhënat zyrtare tregojnë se interesimi i qytetarëve serbë për pushimet verore në Shqipëri është në rritje, shkruan...

Rama, “vafshi në djall” në mes të Athinës: kujt?

Rama ka komentuar sërish vendimin për mosthirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare nga e Bruskelit, që është dhe nisja e negociatave, si pasojë e...

Tërhoqi zvarrë qenin e lidhur pas makinës, arrestohet 50-vjeçari në Fier

Një 50-vjeçar në Fier është vënë në pranga pasi u filmua duke tërhequr zvarrë një qen që kishte lidhur pas makinës. Burri me iniciale F....

KONTRAVERSJA/ Srebrenica: ku pikëbashkohen këto dy pamje?

Kryeministri Rama ka zgjedhur si foto për për përkujtuar Srebrenicën, në 26-vjetorin e genocidit tragjik në ish-Jugosllavi, pikërisht në Bosnje, atë të një gruaje...

Të fundit