15.7 C
Pristina
Saturday, October 1, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Shqipëri

Eksperti i sigurisë kibernetike tregon çfarë ndodhi me të dhënat e vjedhura nga hakerët iranianë në Shqipëri

Eksperti i sigurisë kibernetike në Shqipëri, Fabian Zhilla, ka folur rreth sulmeve kibernetike nga hakerë iranianë kundër Shqipërisë. Zhilla tha se hakerët iranianë kanë arritur...

Trupat elitare ushtarake të Shqipërisë dhe të Kosovës nisin stërvitjen marshuese më të vështirë në botë

Trupat elitarë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës u stërvitën së bashku përpara nisjes në stërvitjen marshuese më...

​Rama: Serbia ta njohë Kosovën dhe t’i kërkojë falje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti janë absolutisht në një mendje që Serbia jo vetëm duhet...

Gulenizmi merr goditje në Shqipëri: Lamtumirë “Mehmet Akif”!

Qeveria mbyll kolegjin e njohur turk Lëvizja Gulen në Shqipëri ka marrë një goditje së fundi, pasi me vendim qeverie është mbyllur një prej shkollave...

Shqipëria dhe Kroacia drejt marrëveshjes për njohjen e sigurimeve shoqërore

Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore Në një njoftim në rrjetet sociale,...

Sulmet kibernetike, ekipi i NATO-s mbërrin në Shqipëri

Një ekip i NATO-s ka mbërritur në Shqipëri për të asistuar qeverinë në nivel politik dhe teknik pas sulmeve kibernetike. Vizita vjen pas komunikimit të...

Ndalimi i publikimit të informacioneve të nxjerra nga hakerat, gazetarët: Krijon hapësirë për censurë

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar sot në lidhje me vendimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë të një ditë më parë për të...

Deklarata e Ramës drejtuar të rinjve tërheq vëmendjen e mediave britanike: Stop largimit, investoni në vendin tuaj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i bën thirrje qytetarëve shqiptarë që të ndalojë kalimin e Kanalit Anglez me varka të vogla, ndërsa rreth 2,000...

Shqipëria e 52-ta në botë për prodhimin e domates

Pavarësisht se më një sipërfaqe të vogël, Shqipëria është një prodhues i rëndësishëm e domates në botë. Programi Botëror i Ushqimit në Kombet e Bashkuara...

Begaj në takimin e Brdo-Brijunit: Dialogu Prishtinë-Beograd, e vetmja rrugë për një zgjidhje të qëndrueshme

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka shprehur mbështetjen e tij të plotë për vazhdimin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë. Në një postim në Twitter,...

Të fundit