19 C
Pristina
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Te Ndryshme

Inspirohu me pranverën

Falënderimet, madhërimet, adhurimet janë vetëm për Allahun e Madhëruar, Krijuesin dhe Sunduesin e gjithë botrave. Paqa, bekimi dhe shpëtimi i Allahut qofshin mbi zotriun...

SI NDIKON VONESA PËR NAMAZ NË JETËN TËNDE DHE ÇFARË TË BËJMË?!

SI NDIKON VONESA PËR NAMAZ NË JETËN TËNDE DHE ÇFARË TË BËJMË?! “Allahu Ekber… Allahu Ekber…”E dëgjoj ezanin nga dritarja e zyrës sime dhe...

27 vjeçarja, zjarrfikësja e parë me mbulesë në Mbretërinë e Bashkuar

Pozita e femrave me mbulesë në punë, ka përbërë çdo herë një stereotip dhe në shumë vende të botës vazhdon të jetë i tillë...

Banka Popullore ndanë Çmimin Vjetor për Hulumtuesit e Rinj në fushën e makroekonomisë, për herë të parë fiton një shqiptare

Banka Popullore e RMV-së ka ndarë Çmimin Vjetor për Hulumtuesit e Rinj për punën më të mirë në fushën e makroekonomisë dhe bankave për...

“Baba, ti më vrave…”

(Histori e dhimbshme) Në një rrugë para syve të një zonje, ndodhi një aksident. Si pasojë një djalosh të plagoset rëndë, me ndihmën e disa...

Hillary Clinton rekomandon filmin “Quo Vadis, Aida”, që flet për gjenocidin serb në Bosnje

“Quo Vadis, Aida?”, film i regjisores nga Bosnje e Hercegovina, Jasmilla Zhbaniq, i nominuar për Çmimin Oscar në kategorinë për filmin më të mirë...

Jashari me ceremoni të veçantë nderon fituesen e rekordit Guiness, Arbnora Fejza-Idrizi

Komuna e Skenderajt, sot ka organizuar ceremoni në nderim të rekorderes Arbnora Fejza Idrizi, e cila me realizimin e mozaikut me të madh origami...

Në kujtim të ramazanëve të një kohe të shkuar e të pashlyeshme.

Ramazanët e fëmijërisë me kryepersonazh mësuesin, ofiqarin e hoxhën Mulla Mehmeti dhe krahun e tij të djathtë, tupanxhiun entuziast Lic Haradinin.Ramazani quhej Muj i...

Ia vodhi paratë në mes të ditës në një rrugë të frekuentuar në Angli, kur e kuptoi se ishin të xhamisë – ia riktheu...

Një hajn i ka rikthyer qindra funte personit që ia kishte marrë dhunshëm. Gjithçka ndodhi kur e kuptoi se paratë ishin të destinuara për...

Ripërtërije jetën tënde: ylli i nëntë që duhet kuptuar nga nëntë yjet e suksesit

YLLI NUMËR NËNTË:RIPËRTËRIJE JETËN TËNDE “Çdokujt jepja atë që i takon “!(Muhamedi s.a.v.s.) Njeriu ka nevoja dhe posedon aftësi, pa marrë parasysh se e pranojmë ne...

Të fundit