21.2 C
Pristina
Tuesday, July 16, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Imazh

Kush është Rifat Latifi?

Rifat Latifi, MD është Kryetar dhe Profesor i përhershëm i Kirurgjisë në Kolegjin Mjekësor të Nju Jorkut, Shkollën e Mjekësisë dhe Drejtor i Departamentit të Kirurgjisë...

Kjo video tregon për kujdesin që duhet të tregojmë kur i blejmë gomat e makinës, se përndryshe…

Gomat janë jetike për mënyrën se si performon një automjet. Dhe kjo është një gjë që nënvlerësohet mjaft shumë nga shoferët, por ia vlen...

“Njerëzit që vishen mirë ndihen më të fuqishëm”

Edhe pse shprehja thotë ‘Mos i shiko gunën, por shikoi punën,’ studimet e fundit kanë treguar se lidhja midis këtyre të dyjave qenka më...

3 këshillat që duhet të keni parasysh kur lani veshjet e zeza, ja si të shmangni zbardhjen e tyre pa humbur kohë

E zeza është një ndër ngjyrat që nuk mungon kurrë në garderobën e një femre. Një ngjyrë që mund t’ju shpëtojë në çdo situatë...

Hapat si të lajmë një mace!

Të gjithë e dimë se maceve nuk u pëlqen të lahen. Gjithsesi sado shqetësuese mund të jetë ideja e larjes së maceve ka disa...

Shtëpi ekologjike më të bukur se kjo nuk keni parë…

Mund të keni parë shtëpi të bukura shumë, por kjo është fantastike për shkak se është ekologjike. Shtëpia është ndërtuar nga Kevin McCabe. Ai ka...

A e përdorni edhe ju sirtarin e shporetit për vendosjen e enëve? E keni gabim!

Shumica e njerëzve e përdorin sirtarin e shporetit, i cili gjendet nën furrë, për vendosjen e tenxhereve, tiganëve apo për kallëpe ëmbëlsirash. Mirëpo, ky nuk...

Ulni shpenzimet e rrymës: Truke të vogla të cilat do t’ju kursejnë para!

Patjetër duhet të dini që kur aparatet nuk janë të shkyçura nga energjia elektrike shpenzojnë akoma 24% energji. Shumica e njerëzve dëshirojnë të ulin shpenzimet,...

Karrota për pamje tërheqëse

Ata që hanë pemë dhe perime me ngjyra të ndezta, si karota ose kumbulla, janë më tërheqës, merret vesh nga hulumtimi i shkencëtarëve britanikë...

Lodrat e përshtatshme për fëmijët sipas moshave

Jo të gjitha lodrat janë të përshtatëshme për çdo fëmi të çdo moshe, lodrat duhet të ndahen dhe jo të përdoren njëjtë Lodrat e mira...

Të fundit