-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023

Infermierët të pakënaqur me koeficientin, paralajmërohet ikje e madhe e tyre

Infermierët e angazhuar në institucionet publike shëndetësore janë të pakënaqur me vlerën e koeficientit prej 105 euro. Sipas Sindikatës së Infermierëve, një vlerë e tillë...

Kurti, përfaqësuesit të ShBA-së në OSBE: Jemi të angazhuar për dialog parimor nga i...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar Përfaqësuesin e Përhershëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në...

EDHE GJEMBI ËSHTË FALJE PËR BESIMTARIN – Hoxhë Florian Leli

EDHE GJEMBI ËSHTË FALJE PËR BESIMTARINEbu Hurejra r.a. transmeton se profeti (sallallahu alejhi ue sellem) ka thënë: “Nuk e godet muslimanin asnjë rraskapitje e...

Do të ket jetë të vështirë! – Hoxhë Muharem Ismaili

Do të ket jetë të vështirë! - Hoxhë Muharem Ismaili https://www.youtube.com/watch?v=TIcra5qSfco Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala)...

“Ti je hero,… mirëmëngjesi”: Momenti kur një fëmijë u shpëtua teksa flinte nën rrënoja,...

Tërmetet në Turqi kanë shkaktuar vdekje të shumta dhe shkatërrime në disa qytete. Veç këtyre, raportohet se shumë të tjerë mund të jenë nën rrënoja,...