-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Pandjeshmëria ç’njerëzore e Charlie Hebdo-s për tërmetin në Turqi

Famëkeqja franceze, me proçkën e radhës në emër të "lirisë së fjalës" Revista franceze famëkeqe Charlie Hebdo e ka kaluar edhe një herë kufirin me karikaturën...

SHBA e gatshme të ofrojë çdo ndihmë të nevojshme lidhur me tërmetin në Türkiye

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Jake Sullivan njoftoi se SHBA-ja është e gatshme të ofrojë çdo ndihmë të nevojshme lidhur me tërmetin që...

Kina e quan ‘reagim të tepruar’ rrëzimin e balonës nga ana e SHBA-së

Ekspertët thonë se reagimi i SHBA-së mund t'i përshkallëzojë tensionet midis dy vendeve Duke protestuar për rrëzimin e mjetit ajror civil pa pilot nga ushtria...

NATO i bën thirrje Rusisë të respektojë marrëveshjen e re bërthamore me SHBA-në

NATO i bëri thirrje Rusisë të zbatojë Marrëveshjen e Re për Reduktimin e Armëve Strategjike që ka bërë me SHBA-në e cila synon të...

Blinken shtyn udhëtimin për në Kinë: Prania e balonave spiune është shkelje e sovranitetit amerikan dhe ligjit ndërkombëtar

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka shtyrë udhëtimin drejt Kinës për shkak të zbulimit të një tullumbace spiune kineze mbi qiellin e SHBA-së. “Ne...

Djegësi racist i Kuranit, Paludan, i përfshirë në biseda seksuale në internet me të mitur

Politikani ekstremist suedezo-danez, Rasmus Paludan kishte biseda të papërshtatshme në internet me djem të mitur në mediat sociale, tregojnë regjistrimet Politikani ekstremist suedezo-danez, Rasmus Paludan,...

Pompeo: Ju tregoj një kërcënim më të madh se Putin

Qasjet ndryshe të ish-diplomatit mbi fuqinë, ekononinë, luftën, diplomacinë, në situatën aktuale globale Rusia ka një program të fuqishëm bërthamor dhe një ekonomi të varur...

SHBA, përfaqësuesja muslimane që kritikonte Izraelin shkarkohet nga Komiteti i Punëve të Jashtme

“A është i habitur dikush që jam në shënjestër? A është dikush i habitur që jam disi e padenjë të flas për politikën e...

Një ekstremist hebre sulmon kishën në Kuds

Dëshmitarët okularë thanë për Anadolu se një “ekstremist” rrëzoi një statujë të Jezusit në Kishën e Fshikullimit në Via Dolorosa në Qytetin e Vjetër Një...

Norvegjia ndalon protestën e planifikuar anti-Islamiste afër ambasadës turke nga frika e djegies së së Kuranit

Qeveria norvegjeze ka ndaluar një demonstratë anti-islame që do të zhvillohet të premten jashtë ambasadës turke në Oslo për shkak të shqetësimeve të sigurisë,...

Të fundit