18.7 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Bote

Eurodeputeti holandez i reagon zëdhënësit të BE-së: Ndaloni zbutjen e destabilizuesve [Serbisë]

Eurodeputeti holandez, Thjis Reuten, ka reaguar ndaj deklaratës së zëdhënësit të BE-së, Peter Stano, i cili tha se BE do të presë përfundimin e...

Disa shtete kërkuan masa ndaj Serbisë? Stano: BE do të presë hetimet për sulmin në veri

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano tha sot se BE do të presë përfundimin e hetimeve për sulmin terrorist në veri të Kosovës para...

Sulmi terrorist në veri, Serwer propozime konkrete Perëndimit për Serbinë

Eksperti amerikan, Daniel Serwer, ka komentar sulmin e armatosur të grupit terrorist serb ndaj Policisë e Kosovës, nga i cili mbeti i vrarë polici...

Pas sulmit terrorist në Kosovë: pse Perëndimi është i butë ndaj Serbisë?

Ekuacionet e vështira gjeopolitike që dikton Ballkani, gjithçka nisi me Ukrainën Kur Gjermania e Bismarkut, Austro-Hungaria dhe Perandoria Ruse nënshkruan Memorandumin e Berlinit në 1876,...

Sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës, Stano: Përgjegjësit duhet të dalin para drejtësisë

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka reaguar sot lidhur me sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit kundër Policisë së Kosovës. Stano në një deklaratë për...

Si financohen, armatosen dhe si kanë transportuar armë? Deputetja britanike analizon situatën pas sulmit terrorist në veri

Deputetja britanike, Alicia Kearns ka reaguar pas sulmit terrorist në veri të vendit ndaj Policisë së Kosovës, gjersa theksoi se trendi i kohëve të...

Flakët shkrumbojnë një xhami në Suedi

Një fqinj nën akuzë për zjarrvënie të qëllimshme Zjarri që shpërtheu në xhaminë në qytetin Arby në Eskilstuna të Suedisë ka shkaktuar dëme të mëdha...

Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Të dielën e 24 shtatorit reshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku mbeti i vrarë, kurse polici Alban Rashiti u plagos, si pasojë e...

Franca dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme të Francës kanë reaguar për sulmin terrorist të ndodhur dje në veri të Republikës së Kosovës që la të...

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia t’i kthehen menjëherë dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar për sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovë në veri. Ai në një postim në platformën “X” ka...

Të fundit