28 C
Pristina
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

VIDEO ISLAME

Hoxhë Bekri Halimi tha diçka të mençur për ata që ndërtojnë puse në Afrikë, Azi etj

Hoxhë Bekir Halimi ka dhënë një këshillë për trendin që po zhvillohet kohëve të fundit. Ai mes tjetrash thotë se edhe pengamberi jonë a.s....

Virusi – Dëgjoje këtë fjalim ty që të ka dal rezultati POZITIV

Hoxha i nderuar Remzi Isaku në videon e më poshtme tregon aspekte fetare se si duhet një besimtarë i sëmurë të vepron, sidomos në...

Arkitektët shqiptarë në Perandorinë Osmane

Historia e Perandorisë Osmane është e lidhur ngushtë me emrat e shqiptarëve, të cilët kanë dhënë një kontribut të pamohueshëm dhe mjaft gjurmëlënës gjatë...

Ky Hoxhë ja u shkatron Tezën “Fahri Xharrajve”

Teza e Islamofobëve të llojit si Fahri Xharra se shqiptarët lindjen e kan në perendim dhe ksi lloj broqkullash bajate gjeokrafike që i hasim...

Allahu Ekber – Dalin fjalët e Pejgamberit SOT kur Australia po digjet nga Zjarri

Gjithmonë hadithet (fjalët e Pejgamberit, paqja dhe mëshira e Allahut qofshin me të) kan qenë për të mirën e njerëzimit, madje qindra Hadithe kan...

Në një lagje Maqedone dhunohet një fëmijë – “Ku jeni o ju Islamofobë” pyet Hoxha nga Shkupi Bekir Halimi

Ka reaguar edhe Hoxhë Bekir Halimi hoxha i njohur nga Shkupi pas videos shokante ku shihet në kopsht se si dhunohet një fëmijë nga...

Arbana Xharra dhe Daja i tij, mos e le pa e pa këtë video të dajës së Arbanës (Video)

Kjo video është bër në vitin 1996 kur Kosova ishte nën thundrrën e hekurt të regjimit serb të Sllobodan Millosheviqit. Deri sa shqiptarët vriteshin...

Mos e le pa e dëgju – Një përgjigje e fortë ndaj Islamofobëve që thonë “Shkoni në Arabi”

Mos e le pa e dëgju - Një përgjigje e fortë ndaj Islamofobëve që thonë "Shkoni në Arabi"   Hoxha i nderuar Bekir Halimi në...

“100 foto në Deti” – Mos postoni gjithçka në rrjete sociale se mundet me ju rrok Mësyshi!

"100 foto në Deti" - Mos postoni gjithçka në rrjete sociale se mundet me ju rrok Mësyshi!   Hoxha i nderuar Bekir Halimi në videon e...

Të fundit