19.7 C
Pristina
E martë, 27 Korrik, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Maqedoni

Sot priten vendimet për rastin e dhunës në Kuvendin e Maqedonisë

Të akuzuarit Trajko Veljanoski, Mile Janakieski, Spiro Ristovski dhe Vladimir Atanasovski sot do të presin vendimin për dënim për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë...

Maqedoni e Veriut, tejkalon 800 mijë numri i vaksinave të aplikuara kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se deri më tani në vend kundër llojit të ri të koronavirusit (COVID-19)...

LSDM dhe BDI do të shkojnë së bashku në zgjedhjet lokale

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev pas një takimi të zhvilluar me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, njoftoi se kanë rënë dakord që ...

Zaev: Po mundohemi ta sjellim Gruevskin ta vuajë dënimin këtu

Kreu i Qeverisë deklaroi se autoritetet e vendit gjithashtu po hetojë të gjitha mundësitë ligjore për kthimin e ish-kryeministrit Gruevski në vend, në mënyrë...

Gjendja me COVID-19 në Maqedoni është e qëndrueshme, vazhdon imunizimi në 58 vendbanime

Vazhdon trendi i uljes së personave të infektuar me coronavirus në vend. Sipas të dhënave të djeshme të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë (MSH),...

Dritat në njërën anë të Drinit të Zi nuk funksionojnë vetëm një muaj pas lëshimit në përdorim

Ndriçimi me drita një njërën anë të Drinit të Zi në Strugë nuk funksinojnë. Komuna e Strugës para një muaji e inauguroi këtë projekt, ndërsa...

E rëndë, e godet rrufeja, humb jetën 25 vjeçari në Tetovë

Një 25 vjeçar ka humbur jetën tragjikisht pasi është goditur nga rrufeja në Pallçishti i Poshtëm në Tetovë. Mediat vendase bëjnë me dije se fatkeqësia...

Mbi 30 të riatdhesuar në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, nga Siria e Iraku

Autoritetet në Kosovë thanë të shtunën se janë kthyer 11 qytetarë që kanë qëndruar në zonat e luftës në Siri. Ministri i Punëve të Brendshme,...

Hapet pika kufitare me Maqedoninë e Veriut, Sveçla: Do të hapen mundësi të reja të zhvillimit mes dyja vendeve

Pika kufitare Restelicë-Strazimir do të jetë tani vendkalimi tjetër kufitar mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut.Vendkalim ky që thuhet se do të ndihmojë...

Vazhdon vaksinimi në terren në Maqedoni, nga dita e hënë do të vaksinohen edhe fëmijët

Nga dita e hënë fillon vaksinimi i fëmijëve dhe të rinjve të moshës nga 12 deri 17 vjet, ndërsa deri tani janë paraqitur gjithsej...

Të fundit