23.7 C
Pristina
E enjte, 29 Korrik, 2021
Qeveria e Afrikës së Jugut ka deklaruar se është e "tronditur nga vendimi i padrejtë dhe i pajustifikuar" i Komisionit të Unionit Afrikan për t'i dhënë Izraelit statusin e...

Editorial

Biznes & Ekonomi Islame

Podcast i fundit

[tdn_block_newsletter_subscribe title_text=”Abonohuni në listën tonë” description=”USVDMyVBQiUyMHQlQzMlQUIlMjBqZW5pJTIwdCVDMyVBQiUyMGluZm9ybXVhciUyMG1lJTIwdCVDMyVBQiUyMGdqaXRoYSUyMHQlQzMlQUIlMjByZWphdCUyQyUyMHNocGFsbGpldCUyMGRoZSUyMG5qb2Z0aW1ldCUyMGUlMjBmdW5kaXQu” input_placeholder=”emaili juaj” btn_text=”Abonohuni” tds_newsletter2-image=”4″ tds_newsletter2-image_bg_color=”#c3ecff” tds_newsletter3-input_bar_display=”row” tds_newsletter4-image=”5″ tds_newsletter4-image_bg_color=”#fffbcf” tds_newsletter4-btn_bg_color=”#f3b700″ tds_newsletter4-check_accent=”#f3b700″ tds_newsletter5-tdicon=”tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o” tds_newsletter5-btn_bg_color=”#000000″ tds_newsletter5-btn_bg_color_hover=”#4db2ec” tds_newsletter5-check_accent=”#000000″ tds_newsletter6-input_bar_display=”row” tds_newsletter6-btn_bg_color=”#da1414″ tds_newsletter6-check_accent=”#da1414″ tds_newsletter7-image=”6″ tds_newsletter7-btn_bg_color=”#1c69ad” tds_newsletter7-check_accent=”#1c69ad” tds_newsletter7-f_title_font_size=”20″ tds_newsletter7-f_title_font_line_height=”28px” tds_newsletter8-input_bar_display=”row” tds_newsletter8-btn_bg_color=”#00649e” tds_newsletter8-btn_bg_color_hover=”#21709e” tds_newsletter8-check_accent=”#00649e” embedded_form_code=”YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy” tds_newsletter=”tds_newsletter1″ tds_newsletter1-f_title_font_family=”582″ tds_newsletter1-f_title_font_size=”eyJhbGwiOiIyNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjE5IiwicG9ydHJhaXQiOiIxOCJ9″ tds_newsletter1-f_descr_font_family=”582″ tds_newsletter1-f_descr_font_size=”eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9″ tds_newsletter1-f_descr_font_line_height=”1″ tds_newsletter1-f_descr_font_style=”italic” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjI4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” tds_newsletter1-input_bar_display=”” tds_newsletter1-title_color=”#4c4084″ tds_newsletter1-description_color=”#000000″ tds_newsletter1-input_bg_color=”#ffffff” tds_newsletter1-btn_bg_color=”#4c4084″ tds_newsletter1-f_input_font_family=”947″ tds_newsletter1-f_input_font_size=”eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMyJ9″ tds_newsletter1-input_text_color=”#000000″ tds_newsletter1-input_placeholder_color=”#000000″ content_align_horizontal=”content-horiz-left” tds_newsletter1-f_btn_font_family=”582″ tds_newsletter1-f_btn_font_transform=”uppercase” tds_newsletter1-f_btn_font_spacing=”1″ tds_newsletter1-f_btn_font_weight=”600″ tds_newsletter1-f_btn_font_size=”eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMyJ9″ tds_newsletter1-f_title_font_weight=”900″ tds_newsletter1-f_input_font_line_height=”1″ tds_newsletter1-f_btn_font_line_height=”1″]

Qëndroni të lidhur me ne

16,985FansaPëlqeje
2,458NdjekësitNdjek
61,453AbonentëAbonohu

OP-ED

Lajme
Të fundit

Në Klinikën e Onkologjisë fillojnë teknikat IMRT për mjekimin e sëmundjeve malinje, Kurtishi e quan ditë të madhe

Drejtori i Klinikës së Onkologjisë, Ilir Kurtishi ka bërë të ditur se tashmë kanë filluar me teknikat IMRT të rrezatimit në Kosovë. Kurtishi këtë e...

Ekuadori i heq nënshtetësinë Julian Assange

Ekuadori i ka hequr nënshtetësinë Julian Assange, gazetar dhe themelues i WikiLeaks, i cili që nga viti 2019 ndodhet në burgun e sigurisë së...

Delta në qarkullim, konfirmohen 58 raste të reja me Covid në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit është rritur ndjeshëm numri i rasteve të reja me Covid në Kosovë . Raporti i fundit i ministrisë së Shëndetësisë...

Ne nuk jemi të përgatitur të jetojmë në një shoqëri të mbikëqyrjes masive

Nga Martin Ivens “Bloomberg” Javën e kaluar, një investigim i organizatës së njohur “Amnesty International dhe i disa mediave, pretendoi se 37 krerë shtetesh, gazetarë,...

UNDP: Qytetarët e Kosovës më të kënaqur me institucionet – më të gatshëm për protesta politike

Një anketim i Programit për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara, vë në pah se shumica e qytetarëve janë shumë të kënaqur me punën e...

Sport

Kulturë

Duhet t'i lexoni

Gjëra interesante që ja vlen t'i lexoni. Mos e humbni mundësinë për të përfituar!

- Advertisement -spot_img

Personalitete

Teknologji
Shkencë

Shkencëtarët i përgjigjen pyetjes: a shkakton vaksina mutacione të virusit?

Funksionet e sakta të mutacionit Delta nuk janë hetuar shkencërisht deri më tani. Deri më tani, dihet që ky mutacion lejon që virusi të lidhet më lehtë me qelizat...

SAMSUNG PREZANTON KUFJET E REJA ME VALË

Videot e fundit zbuluan modelin dhe ngjyrat e kufjeve të ardhshme wireless Galaxy Buds2. Gjithashtu vazhdojnë të zbulohen më shumë detaje rreth Samsung Galaxy Buds2,...

Studimi: Si shtegtojnë zogjtë duke përdorur fushën magnetike të Tokës

Misteri se si zogjtë shtegtojnë në distanca të mëdha mbi tokë dhe det është një hap përpara për tu zbuluar. Duke studiuar robinë, shkencëtarët...

Rruga drejt Realitetit Artificial, risitë teknologjike në të ardhmen falë 5G

Aplikacionet AR janë kthyer në një mekanizëm kryesor për transformimin dixhital dhe do të ndryshojnë thellësisht metodat e prodhimit dhe mënyrën e jetesës. “5G do...

Retro

Fakte

Pyetje & Përgjigje

VIDEO

Thënie, statusa, cicërima

Produktivitet

Shëndeti
Shneta

Kur mund të jenë shqetësuese simptomat pas vaksinimit?

Një plogështi e kishte kapluar Sinan Palojën në ditën kur e mori vaksinën kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Përveç kësaj, ai tha se nuk kishte përjetuar ndonjë...

Maqedoni e Veriut, tejkalon 800 mijë numri i vaksinave të aplikuara kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se deri më tani në vend kundër llojit të ri të koronavirusit (COVID-19)...

114 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon në total numri i rasteve aktive me coronavirus është...

Gjendja me COVID-19 në Maqedoni është e qëndrueshme, vazhdon imunizimi në 58 vendbanime

Vazhdon trendi i uljes së personave të infektuar me coronavirus në vend. Sipas të dhënave të djeshme të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë (MSH),...

Jetesë