27.8 C
Pristina
Wednesday, September 15, 2021

Krahasime ballkanike: Kur vrasësi është shqiptarë dhe kur vrasësi është serb në Evropë!

Më të lexuarat

Një serb vrau me thikë në mes të ditës në mes të Stokholmit ministren e jashtëme të Suedisë Anna Lindh, figurë e shquar e diplomacisë europiane, sepse ajo kishte mbrojtur Kosovën. Gjithë bota e dënoi aktin e shëmtuar terrorist.
Askush në Serbi, as zyrtarët, as mediat, as rrjetet sociale dhe as OJQ-istat, nuk organizuan me atë rast qarje kolektive për kombin serb, as nuk u ndjenë të turpëruar dhe as inferiorë, as ia përmendën serbit fenë ortodokse në emër të së cilës kreu vrasjen terroriste, dhe as i kërkuan falje Suedisë për aktin terrorist tronditës të serbit.

Shaban Murati – ish ambasador

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit