10 C
Pristina
Friday, March 1, 2024
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Thënie, statuse dhe cicërima

PARIME/ Blerim Latifi është Islamofob, ama në anën tjetër është një mbrojtës i hapur i katolicizmit

Islamofobët përpiqen ta relativizojne çështjen e islamofobisë, një problem që ata vetë e nxisin, duke akuzuar se incidentetin e katolikut ekstremist e paskan porositur...

“Bllokoni çdo institucion, hiqni të drejtat dhe liritë me kod penal, orar xhiro për gratë e virgjëra”, shpërthen Artan Fuga: O ju plastë kaptina!...

Ka shpërthyer në thirrje akademiku Artan Fuga duke iu referuar situatës në vend, paralizimit të jetës publike e sociale për shkak të koronavirusit dhe...

”Të shmangen grumbullimet fetare”, Berisha: Është term fyes, të tërhiqet menjëherë ky trakt ateisto-marksist

Ish- kryeministri Sali Berisha ka dënuar dhe ka kërkuar tërheqjen e posterin ”Shmangni grumbullimet fetare” për masat ndaj përhapjes së COVID-19. Berisha thotë se grumbullim...

Shkrimi i fuqishëm i Albin Kurtit për muajin e Ramazanit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruajtur një fjalim të fuqishëm për të uruar besimtarët musliman për fillimin e muajit të bekuar të Ramazanit....

Reagon deputetja pas djegies së xhamisë: Po të ishte djegur një kishë, nuk do mbetej pozitë e opozitë pa reaguar

Deputetja e PDK-së nga ana e Drenicës ka reaguar përmes një statusi pas djegies së qëllimshme të xhamisë me histori 400 vjeçare, që gjendet...

Ja si i del fytyra e vërtetë e Islamofobit Blerim Latifi

Gjatë kohës kur ministri i shëndetësisë së Kosovës, Arbren Vitia së basku me kryeministrin Albin Kurti ishin me një konferencë për media ndaluan për...

Kisha sfidon shtetin apo shteti sfidon muslimanet?!

Pse po lejohen këto veprime në Kosovë? Pse për dikë lejohet e dikë jo? A nuk jemi edhe ne muslimanët të përmalluar që ta falemi namazin...

Si po dhunohemi nga lajmet mbi CoronaVirusin?

Lajmet mbi virusin Korona dominuan dhunshëm në mediat e ndryshme, elektronike dhe digjitale, kurse lajmet tjera me rëndēsi të madhe për zhvillimin e botës...

Mustafa Bajrami-ateistëve: Nëse natyra është Zoti, e koronavirusi pjesë e natyrës, a po i bjen që koronavirusi është Zoti juaj?

Diçka në lidhje me Zotin, koronavirusin, natyrën dhe shkencën! Tjetër është kur thua besoj në shkencën dhe natyrën, e krejtëisht tjetër kur thua i besoj...

Rama me porosi nga shokët e Profetit Muhamed: ‘O ju njerëz, shpërndahuni që ‘zjarri’ mos të ketë me çka të ndizet’!

Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë si në rastin e tërmetit e po ashtu gjatë fazës ku vendi është izoluar për shkak të virusit Korona,...

Të fundit