-3.3 C
Pristina
Monday, February 6, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti botë

Argjentina, një kampione e paedukatë

Tradita e Maradonës te pasardhësit në fushë: lojtarë të mirë, por njerëz të ulët!Përkundër faktit që Argjentina u shpall kampione bote në Katar, dhe...

Pesë humbësit e mëdhenj në Katar

Diku pashë të flitej për fituesit e mëdhenj në Katar. Kush e meriton të jetë i pari? Dikush përmendi emra të njohur në botën...

Jo vetëm futboll në Katar, edhe fe!

Si po njihen tifozët e Botërorit me IslaminXhamia e fshatit kulturor Katara në kryeqytetin e Katarit, Doha, është bërë fokusi i vëmendjes për tifozët...

Granit Xhaka thotë se nuk do të veprojnë si Gjermania: Jemi në Katar për futboll, ambiciet e mia janë gjithmonë për fitore

Gjesti i bërë nga Gjermania para ndeshjes me Japoninë, me lojtarët që mbyllën gojën në shenjë proteste ndaj FIFA-s që nuk lejon që kapiteni...

Shock në Katar: sauditët turpërojnë Messin me shokë

E paimagjinueshmja ndodh në Argjentinë – Arabi Saudite Bota e futbollit ndihet e shock-uar për më të paimagjinueshmen në Katar: Leo Messi dështon përballë sauditëve.Përfaqësuesja...

Pse BBC nuk transmetoi hapjen solemne të Kupës së Botës në Katar?!

Njerëzit në mediat sociale akuzuan BBC-në për "standard të dyfishtë" se nuk kishte të njëjtën qasje kur u zhvilluan Lojërat Olimpike Dimërore 2022 në...

Infantino: Evropianët të kërkojnë 3000 vjet falje para se të japin leksione

Presidenti i FIFA-s tha se evropianët dhe bota perëndimore nuk mund të mbajnë leksione morale duke e ditur të kaluarën, ndërsa akuzoi se edhe...

Katari kritikon Gjermaninë për “standarde të dyfishta”

Ministri i Jashtëm i Katarit tha se fushata e disa vendeve evropiane kundër vendit të tij, që kur mori të drejtën për të organizuar...

Shembuj nga hadithet do t’u paraqiten vizitorëve në Katar që do të vijnë për Kupën e Botës 2022

Sekretari i Përgjithshëm i Unionit Ndërkombëtar të Dijetarëve Muslimanë, Ali Al-Qaradaghi, lidhur me shpërndarjen e haditheve tha se "Katari gjen mënyra të vetëdijshme...

EMOCIONALE: Mijëra tifoz algjerianë brohorasin Kosova Kosova në hapjen e Lojërave Mesdhetare Oran2022

EMOCIONALE: Mijëra tifoz algjerianë brohorasin Kosova Kosova në hapjen e Lojërave Mesdhetare Oran2022. Sportistët kosovarë shihen jashtëzakonisht të emocionuar nga kjo mbështetje. Kjo mbështetje tregon...

Të fundit