2.5 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sporti botë

“Unë jam trajner futbolli” – Challandes refuzon të përgjigjet në lidhje me situatën politike mes Kosovës dhe Spanjës

Përzgjedhësi Bernard Challandes i shoqëruar nga Hekuran Kryeziu dhe menaxheri ekipor, Bajram Shala, kanë mbajtur konferencë për shtyp, para ndeshjes kundër Spanjës në kuadër...

Muriqi: E di që jam sulmues dhe duhet të shënoj gola

Vedat Muriqi luajti 66 minuta në fitoren e Lazios 1-0 kundër Udineses në udhëtim.Prizrenasi nuk shënoi gol por mendon se e ndihmoi ekipin.Pas ndeshjes...

Tregimi inspirues për vrapuesin maroken

Prej kur kishte nisur me vrapime, si djalosh i ri në Marok, Hichal El Guerroj kishte vetëm një ëndërr. Ëndrra e tij e madhe ishte...

Sadio Mane, 3.5 milion dollarë financim për një spital në qytetin e lindjes

Ylli i Liverpool-it, Sadio Mane po financon ndërtimin e një spitali të madh në qytetin e tij të lindjes në Bambali, Senegal, ku planifikon...

E ngacmoi për nderimin e ushtarëve turq, ‘shpërthen’ Vedat Muriqi dhe i reagon ashpër komentuesit

Vedat Muriqi ndaloi ‘agjërimin’ e tij dje te Fenerbahçe, duke shënuar në barazimin 2:2 ndaj Antalyasporit. Në kuadër të Superligës së Turqisë, Muriqi shënoi një...

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant

Kobe Bryant është një ndër emrat më të mëdhenj të basketbollit botëror. Fatkeqësisht sipas faqjes së njohur amerikane TMZ, ai ka humbur jetën ditën e...

Podolski rikthehet në Turqi

Lukas Podolski raportohet se ka arritur marrëveshje për kalimin te klubi turk, Antalyaspor. Ish-reprezentuesi gjerman, sipas “Kolner Express”, dëshironte rikthimin në Koln, por klubi gjerman...

Ja cilën porosi të nënës e ka varur në shtëpi futbollisti i njohur Mesut Ozil

Futbollisti i Arsenalit Mesut Ozil ka një letër të shkruar nga nëna e tij të cilën e ka varur në mur në shtëpinë e...

Reali me ofertë marramendëse për Muhamed Salah

Sulmuesi egjiptian Mohammed Salah pritet të jetë përforcimi i madh i Real Madridit për edicionin e ardhshëm. Real Madridi tashmë po bën gati ofertën për...

Khabib Nurmagomedov, së paku i sinqertë: E di që Zoti nuk e do punën që bëj

Kampioni i UFC-së (Arteve të Përziera Marciale), Khabib Nurmagomedov ka thënë se është i vetëdijshëm se Zoti nuk e aprovon aktivitetin që ai e...

Të fundit