-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Teknologji

Njihuni me pesë aplikacione që do ju ndihmojnë me financat personale gjatë 2023-it

  Teknologjia përshpejton rritjen e shumë industrive dhe shërbimet financiare nuk bëjnë përjashtim. Në dekadat e fundit, investitorët me pakicë kanë fituar akses të jashtëzakonshëm...

Shqipëria vendi i parë në Ballkan që furnizohet me dronin Bayraktar

Droni Bayraktar ka treguar efikasitet të jashtëzakonshëm në luftën e Sirisë, në Libi, gjatë konfkiktit Azerbajxhan-Armeni, si dhe së fundmi në Ukrainë.Shqipëria bëhet vendi...

Studim: Rrjetet sociale rrisin rrezikun e depresionit

Njerëzit që përdorin rrjetet sociale janë tri herë më të prirur për të rënë në depresion në 6 muajt e ardhshëm, krahasuar me...

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, vlerëson vajzën muslimane për zhvillimin e aplikacionit në moshën 8-vjeçare

  Një vajzë indiane që jeton në Dubai së fundmi mori një lajm të mirë pasi CEO i Apple, Tim Cook, e uroi atë për...

Puna nga shtëpia: 5 top aplikacionet për punë online

  Pjesë e pandashme e punës prej shtëpisë, sigurisht që është edhe mbajtja e takimeve online përmes video-aplikacioneve të ndryshme. Për me ju lehtësu krejt...

Gjimnazistët e “Zef Lushit”, shkencëtarë të rinj të NASA-s (VIDEO)

Nëse  dëshirojmë të dimë, se a ka pasur tërmet në Hënë, apo kur ka pasur dhe sa ballë ka qenë, këtë e kemi të...

Fotografi tjera mbresëlënëse nga teleskopi James Webb, kësaj radhe sjellin Jupiterin – planetin më të madh të sistemit diellor

Shkencëtarët të hënën kanë publikuar imazhet e planetit më të madh të sistemit diellor. Teleskopi hapësinor i NASA-s, James Webb, ka shkrepur fotografitë në...

Teleskopi hapësinor sjell imazhe tjera, kësaj radhe të galaktikës Cartwheel që është 500 milionë vite dritë larg Tokës

Teleskopi më i fuqishëm në botë i agjencisë hapësinore amerikane NASA, James Webb edhe një herë ka sjellë imazhe të Universit. Teleskopi hapësinor kësaj radhe...

Çfarë është Keylogger?

Një keylogger është një formë e fshehtë e spyware. Përderisa ju shënoni të dhëna senzitive në tastierën tuaj, duke besuar se askush nuk po...

Evolucioni i Softuerit

  Zhvillimi i softuerit dhe evolucioni mund të mendohen si proces i integruar, iterativ që mund të paraqitet duke e përdorur një model spiral. Për sistemet...

Të fundit