2.7 C
Pristina
Tuesday, October 26, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Foto lajm

OJQ-të kërkojnë depolitizimin e çështjes së personave të pagjetur

Organizatat që merren me çështjen e të pagjeturve nga lufta e fundit në Kosovë kërkojnë që kjo çështje të depolitizohet. Dhimbja e cila po...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan nëpërmjet një mesazhi ka uruar përvjetorin e parë të hapjes së Xhamisë së Madhe Ajasofja

Erdoğan në llogarinë e tij të rrjeteve sociale ka publikuar një video me rastin e përvjetorit, me pamje edhe të namazit të parë të...

Dubai: Pishina më e thellë në botë

Të luash shah apo futboll tavoline, të eksplorosh shpellat dhe të zbulosh një qytet të nënujshëm – të gjitha në një thellësi nënujore prej...

Ambasada amerikane në Serbi: Nuk do të harrojmë vrasjen e vëllezërve Bytyqi, kërkojmë drejtësi

Ambasada amerikane në Serbi, edhe njëherë ka reaguar lidhur me mos veprimin e autoriteteve në Beograd, për kapjen e vrasësve të vëllezërve Agron, Mehmet...

“Ju blini lule, ne blejmë libra”/ Nisma fantastike nxënësve në Lezhë dhe mësuese Lulzimes

Nxënësit e shkollës ‘Beslidhja’ kanë ndërmarrë një nismë shumë të bukur kanë mbjellë lule, janë kujdesur për to dhe sot kanë dalë për t’i...

Francë – Projektligji “separatist” kundër myslimanëve miratohet në Senat

Senati Francez ka miratuar projektligjin "separatist" që është kritikuar për shënjestrimin e myslimanëve.

Bien rezervat e naftës bruto në SHBA

Rezervat komerciale të naftës së papërpunuar në SHBA u ulën me 3.5 milionë fuçi javën e kaluar krahasuar me javën paraprake, transmeton Anadolu Agency...

OBSH: Nuk ka të dhëna të mjaftueshme për të mbështetur pasaportat e vaksinimit

Zëdhënësja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Margaret Harris, ka deklaruar se nuk ka të dhëna të mjaftueshme për të sugjeruar nëse vaksinat parandalojnë...

DASH: Kina po kryen gjenocid kundër Ujgurëve

Kina po kryen “gjenocid dhe krime kundër njerëzimit” kundër pakicës së saj kryesisht muslimane ujgure në rajonin perëndimor të Xinjiang, tha Departamenti i Shtetit...

A e keni ditur se ky është babai i Albin Kurtit? (FOTO)

E kemi parë shpesh me gruan dhe të bijën e tij nëpër tubime e nëpër media, por a e dini kush është babai i...

Të fundit