16.9 C
Pristina
E premte, 18 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

VIDEO

KUJDES PAMJE TË RËNDA! Momenti kur Rudolf Nikollaj me vrap qëllon me thikë një e nga një besimtarët në xhami

Dosja.al ka siguruar videon nga momenti i sulmit me xhami. Autori, Rudolf Nikollaj shihet teksa vrapon dhe një e nga një qëllon me thikë...

Hoxhë Bekri Halimi tha diçka të mençur për ata që ndërtojnë puse në Afrikë, Azi etj

Hoxhë Bekir Halimi ka dhënë një këshillë për trendin që po zhvillohet kohëve të fundit. Ai mes tjetrash thotë se edhe pengamberi jonë a.s....

Virusi – Dëgjoje këtë fjalim ty që të ka dal rezultati POZITIV

Hoxha i nderuar Remzi Isaku në videon e më poshtme tregon aspekte fetare se si duhet një besimtarë i sëmurë të vepron, sidomos në...

Arkitektët shqiptarë në Perandorinë Osmane

Historia e Perandorisë Osmane është e lidhur ngushtë me emrat e shqiptarëve, të cilët kanë dhënë një kontribut të pamohueshëm dhe mjaft gjurmëlënës gjatë...

“Bruce Lee” afgan: Abbas Alizada dëshiron të pushtojë Hollywood-in (VIDEO)

Ai është Dragoi afgan i cili dëshiron të jetë një yll i ri i arteve marciale në Hollywood. Abbas Alizada, ose ndryshe “Bruce Lee” i...

Momenti kur Merkel sa nuk ia hoqi pallton Sulltan Erdoganit (VIDEO)

Ditë më parë në Gjermani janë takuar liderë të ndryshëm botërorë, të cilët kanë biseduar rreth gjendjes në Libi Kancelaria gjermane Angela Merkel dhe Sekretari...

Ky Hoxhë ja u shkatron Tezën “Fahri Xharrajve”

Teza e Islamofobëve të llojit si Fahri Xharra se shqiptarët lindjen e kan në perendim dhe ksi lloj broqkullash bajate gjeokrafike që i hasim...

Para 2 vitesh e tallnin hoxhën shqiptar për një hadith, ndërsa bota sot po e praktikon atë që e tha hoxha dikur (VIDEO)

Hoxha Muharrem Ismaili nga Maqedonia u patë bë top temë nëpër media kur kishte cituar një hadith për mbytjen e zhapinit, i cili është...

Allahu Ekber – Dalin fjalët e Pejgamberit SOT kur Australia po digjet nga Zjarri

Gjithmonë hadithet (fjalët e Pejgamberit, paqja dhe mëshira e Allahut qofshin me të) kan qenë për të mirën e njerëzimit, madje qindra Hadithe kan...

Të fundit