5.3 C
Pristina
Saturday, December 3, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Foto lajm

Ncncncn katastrofë – Një plak me Plisë në mesin e LGBT gjat paradës

Fotoja e cila po bëhet virale në rrjetet sociale është e ditës së sotshme ku gjat "paradës së krenarisë" shifet dhe një plak me...

Gruaja që i largoi francezët nga Algjeria, torturat ndaj saj dhe fitorja pas vdekjes

Kjo fotografi është bërë në Algjeri më 15 Tetor 1957. Në fotografi shihet një luftëtare Algjeriane për liri Zuleiha Al-Shayeb, e lidhur për një...

Foto të rralla: Vdekja e mbretit Zog në kujtimet e të afërmëve: Paris, 9 prill 1961

Nga Avni Dani, Tiranë.  Më 9 prill 1961, dita kur Mbreti Ahmet Zogu ndërroi jetë në Paris, kombi shqiptar humbi një nga burrat e shtetit...

Kontrastet mes dy botëve, fotot që pushtuan internetin

“Përshëndetje, unë jam Uğur. Jetoj në Turqi, e cila është pranë një prej zonave më të rrezikshme në botën moderne. Kontrasti i madh midis...

Mjeshtëria e një fotografi: Kap momentet kur gepardi kap në ajër një impala

Këto foto të pabesueshme tregojnë momentin kur një gepard bën në mënyrë të mrekullueshme salto për të kapur një impala që ikën nga ai. Jeffrey...

Kjo është rruga me “nutella” që gjendet në Kosovë!

E besoni apo jo, por kjo gjendet në Kosovë, në afërsi të kryeqytetit. Një rrugë që e kapluar balta në ekstremet e saja dhe...

Çifti mysliman e gjen portofolin dhe ia kthen të zotit

Akte të ndryshme bamirëse ke gjithandej, por njeriu nganjëherë është në situatë ku provohet sinqeriteti dhe bamirësia e brendshme, kur nuk e sheh askush...

National Geographic sjell fotografi të Shqipërisë nga viti 1931

National Geographic ka publikuar fotografi nga viti 1931 në Shqipëri. Në një përmbledhje nga shkurti i vitit 1931 janë publikuar pamje nga rajone të ndryshme...

Fotografia e dhembjes në Kongo, çfarë bëri Perëndimi në këtë vend!

Fotografia është shkrepur në vitin 1904 në Kongo (Afrikë). Paraqet një baba me emrin Nsala duke parë dorën dhe këmbën të prera të vajzës...

Ana femërore e G20-ës: gratë e burrave më të fuqishëm të botës, “ligjin” e bën Emine Erdogan

Një samit dy-ditor i udhëheqësve të vendeve të G20 po mbahet në kryeqytetin e Argjentinës, Buenos Aires. Samiti i këtij viti do të mbahet në...

Të fundit