1.5 C
Pristina
E shtunë, 17 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

462 POSTIME
0 KOMENTET

Jashari me ceremoni të veçantë nderon fituesen e rekordit Guiness, Arbnora Fejza-Idrizi

Komuna e Skenderajt, sot ka organizuar ceremoni në nderim të rekorderes Arbnora Fejza Idrizi, e cila me realizimin e mozaikut me të madh origami...

Izraeli “do të bëjë gjithçka” që Irani të mos ketë armë bërthamore

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Gabi Ashkenazi, tha se vendi i tij do të bëjë "gjithçka që duhet" për të siguruar që Irani të...

BE-ja e shqetësuar për investimet kineze në Ballkan

Investimet nga Kina në disa shtete të Ballkanit Perëndimor nxisin shqetësim në Bashkimin Evropian, për shkak të implikimeve politike, sociale dhe ekonomike, por edhe...

BE do të dërgojë mbi 600,000 doza vaksinash në B. Perëndimor

Bashkimi Evropian (BE) po angazhohet në mënyrë intensive që të mundësojë dërgimin e vaksinave kundër COVID-19 në Ballkanin Perëndimor, kanë thënë për Radion Evropa...

O Allah‬Unë kam mendim të mirë për Ty

‪#O_Allah‬!Unë kam mendim të mirë për Ty!Mendoj se më dhuron dije të madhe dhe urtësi të thellë!Mendoj se më dhuron mundësin e shërbimit të...

Irani thotë se ka filluar pasurimin e uraniumit në shkallën 60 për qind

Pavarësisht bisedimeve me fuqitë botërore, Irani ka filluar me pasurimin e uraniumit deri në 60 për qind pastërti. Kryetari i parlamentit të Iranit, Mohammad Bagher...

Turqia ndalon pagesat me kriptovaluta

Banka Qendrore e Turqisë po ndalon përdorimin e kriptovalutave, të tilla si Bitcoin, për pagesat për mallra dhe shërbime. Vendimi i kësaj banke u bë...

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Mohimi i Holokaustit dënohet në Europë dhe nuk ekziston asnjë çështje tjetër politike në kontinent për të cilin të ketë konsesus kaq të gjerë...

MSH: Furnizimi i rregullt me barna dhe material shpenzues gjatë këtij viti rrezikohet seriozisht

Ministria e Shëndetësisë ka thënë se vijueshmëria e furnizimit të rregullt me barna dhe material shpenzues nga Lista Esenciale gjatë këtij viti rrezikohet seriozisht. Lajmi.net...

Studimi i Universitetit turk: Vaksina e Sinovac e rrit imunitetin 99% pas dy dozaveStudimi i Universitetit turk: Vaksina e Sinovac e rrit imunitetin 99%...

Një studim nga Universiteti “Celal Bayar” në provincën perëndimore të Manisës provoi se CoronaVac, një vaksinë me virus joaktiv e zhvilluar nga kompania kineze...

Latest news