21.1 C
Pristina
Friday, September 29, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

11231 POSTIME
0 KOMENTET

Zhvillimet në veri, Osmani takohet me përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është duke zhvilluar një takim me përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it. Siç merr vesh Telegrafi në këtë takim është duke...

Aksioni i madh rendvendosës në veri, kërkohet koka e Radoiçiçit

Krah Policisë së Kosovës, EULEX dhe KFOR Policia e Kosovës ka bërë të ditur se po kryen postblloqe në pesë lokacione në tri komuna në...

Kush është Milan Radoiçiç, serbi nga Gjakova, armik e mik i Prishtinës?

Njeriu më famëkeq i momentit në rajon që dështoi të jetë Adem Jashar Nënkryetari i Listës Serbe, partisë politike të komunitetit serb në Kosovë, Milan...

BE kritikon Serbinë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

Bashkimi Evropian ka kritikuar Serbinë lidhur me shpalljen e ditës së zisë për sulmuesit e vrarë në veri të Kosovës më 24 shtator. Zëdhënësi i...

Shqiptarët në luftën për mbijetesë – Justinian Topulli

Kombësia që ka njeriu nuk e bën atë të mirë apo të keq në sytë e Zotit, por ndërkohë, çdo komb ka historinë dhe...

OKB: Izraeli po mban 1.264 palestinez në burg administrativ

Forcat izraelite të sigurisë kanë kryer 1.042 operacione kërkimi dhe arrestimi në Bregun Perëndimor, që ka rezultuar në arrestimin e 1,504 palestinezëve, përfshirë 88...

Rama: Për të parandaluar konfliktin, KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës

"Për të parandaluar në çdo mënyrë dhe me çdo mjet këtë konflikt, që sot duket më i mundshëm se asnjëherë më parë se deri...

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati nga Beogradi, Çedomir Stojkoviq duke komentuar sulmin e fundi terrorist ndaj Policisë së Kosovës, ka thënë se me këto veprime Aleksandar Vuçiq, duke...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, “The Guardian”: Nëse Vuçiq zbulohet se ka qenë i përfshirë, kjo mund të ndryshojë qasjen e ndërkombëtarëve

Kosova ka akuzuar Serbinë se qëndron pas një grupi paraushtarak që i zuri pritë një patrulle policie, dhe u përlesh me forcat kosovare të...

Rama shpjegon qëndrimin kundër BE-së: I kërkuam të dënojë vrasjen e efektivit të Policisë së Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në një konferencë për shtyp, shpjegoi pse Shqipëria nuk u linjëzua me deklaratën e Bashkimit Evropian që i trajtonte...

Latest news