-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Sociale

Pse Turqia është i vërtetë?!

Shtet është Turqia ku t'a zbut dhimbjen fqinji i parë, t'a zbut dhimbjen zjarrfikësi i parë që e takon pas fatkeqësisë, mjeku i...

Sipas psikologëve, ekzistojnë katër lloje inteligjence

Sipas psikologëve, ekzistojnë katër lloje inteligjence: 1. (IQ) 2. (EQ) 3. (SQ) 4. (AQ)1. Kuotienti i Inteligjencës (IQ)Kjo është masa e të kuptuarit tuaj...

LGBT si shkak i lijës së majmunëve

Autor: Xhasim Mutawa Organizimi i dy koncerteve, një në Belgjikë dhe tjetri në Spanjë janë shkak i përhapjes së lijës së majmunëve duke e rritur...

Përçudnimi i natyrës njerëzore – Justinian Topulli

Çmenduria e fundit njerëzore që po bëhet gjithmonë e më agresive dhe mbizotëruese në mendjen e brezit të ri dhe në elitat kulturore, të...

Një ish-Myfti denoncon “varret e luksit” në varreza shqiptare

Mijëra euro për banesën e fundit, shndërruar në pallat Në trajtimin e një tematike mbi varrimet, kodet, zakonet apo risitë, ish-Myftoi i Tiranës Ylli Gurra...

Myslimanë: Mos i llastoni fëmijët tuaj, para se të jetë tepër vonë!

Ndonjëherë kur fëmijët e mi më kërkojnë ndihmë për gjëra të caktuara, unë nuk u ndihmoj në mënyrë të drejtpërdrejtë.Kur bëjnë rrëmujë, qëllimisht i...

Si të sillem me familjarët e bashkëshortit të cilët më lëndojnë?

Autor: Xhasim Mutawa Një grua ankohet duke thënë: A e kam për detyrë që të shkoj tek familja e bashkëshortit e cila mblidhet për çdo...

Katari është fituesi kampionatit botëror

Evenimenti më i madh i futbollit, kupa e botës e zhvilluar në Katar 2022 ka përfunduar. Në këtë eveniment kanë fituar shumë shtete, ekipe...

Pesë cilësi të popullit të Lutit në epokën tonë

Autor: Xhasim Mutawa Në ditët e sotme është folur shumë rreth marrdhënieve midis dy meshkujve me njëri-tjetrin, dy femrave me njëra-tjetrën, apo midis një të...

Gjatë këtyre dy ditëve mblidhet grupi punues i BE-së, liberalizimi i vizave për Kosovën pritet të jetë të enjten në agjendë

Grupi punues i Këshillit të Bashkimit Evropian do të mblidhet në një takim dyditor, të mërkurën dhe të enjten. Në agjendë të këtij grupi do...

Të fundit