0.9 C
Pristina
Friday, December 8, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Opinone

Pse Elon Musk po gjendet “nën sulm” nga Shtëpia e Bardhë?

Treguesi i “shenjtërisë” së Izraelit te administrata amerikane Shtëpia e Bardhë akuzoi Elon Musk se ka përsëritur një gënjeshtër antisemitike në rrjetin e tij social...

Të verbër dhe miop – Justinian Topulli

Masakra dhe gjenocidi në Gaza vazhdon akoma dhe do të vazhdojë, jo se shteti sionist është i pandalshëm, por se qeveritë e atyre vendeve...

Nga një infermiere e rreme në shkrime të sajuara arabe: Fushata e dezinformimit është dëshmi se Izraeli po humbet luftën e PR?

Nga infermierja e rreme te lista e rreme e rojeve të pengjeve, përpjekjet e Izraelit për dezinformim po bëhen më pak bindëse në atë...

Cili është faji i tyre?

Cili është faji i tyre?Ajo quhet Amira dhe është shtatë vjeçe. Amira ishte duke fjetur në shtratin e saj të vogël, përqafuar kukullën e...

DITURIA E (Ç)SISTEMATIZUAR – Dr. Muhamed Broja

E përcolli të birin e vogël deri te dera e shkollës me sy të përlotur. Dalëngadalë, më në fund, ëndërrat për të po bëheshin...

E përjashtuan nga Liga Arabe, si kriminel lufte që vret popullin e vet, e tashmë e presin si përfaqësues të tij – Justinian Topulli

E përjashtuan nga Liga Arabe, si kriminel lufte që vret popullin e vet, e tashmë e presin si përfaqësues të tijA thua vallë e...

Pse ky vrasës masiv në samitin e Riadit?!

Metodat ç’njerëzore që Izraeli ka huazuar nga i ati i Bashar al Assad-it Një samit i përbashkët arabo-islamik filloi të shtunën në kryeqytetin saudit Riad...

Shkruan ish i burgosuri politik nga Kosova, Nexhat Ibrahimi: Shaqë mos harro ti ke qenë spiun i UDB-së në Jugosllavi

Këtë letër e ka shkruar profesor Nexhat Ibrahimi nga Kosova, ish i burgosur politik, ku 8 vite e 1 ditë, ka vuajtur dënim në...

Është i gjithë faji i Hamasit?

“Vareni Hamasin ose gjunjëzojeni, do të fitoni favorin e Amerikës dhe më pas do të jeni të sigurt. Varni dhe eliminoni Hamasin, sepse ai është...

Ish-kryeministri izraelit për Netanyahun: Ai është në një krizë nervore, ai është i rrezikshëm për Izraelin

Ehud Olmert, ish-kryeministri izraelit, beson se Benjamin Netanyahu është i rrezikshëm për Izraelin dhe se ai është i shkatërruar emocionalisht. Në një intervistë me Politico, ai...

Të fundit