18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

Për një javë 9 të vdekur në aksidente trafiku

Vetëm për një javë kanë humbur jetën nëntë persona në aksidente trafiku që kanë ndodhur në rrugët e Kosovës. Policia e Kosovës gjatë sezonës verore...

Në Klinë theret me thikë 14 vjeçari, i kërkonin haraç

Një 14 vjeçar është therur tri herë me thikë nga bashkëmoshatarët e tij, sot në qytetin e Klinës. Fëmija Ilir Mirëdita, tash, ndodhet në Spitalin...

Përmendorja e Nënë Terezës do të kushtojë 10 milionë e 700 mijë euro

Me marrëveshjen e re mes Ministrisë së Kulturës së Maqedonisë dhe kompanisë ndërtuese “Beton”, përmendorja e Nënë Terezës do të kushtojë 10 milionë e...

Arif: Kriza e refugjatëve në Maqedoni gjatë dimrit presim që të vështirësohet

Muhamed Arif, përfaqësues i UNHCR-së për Maqedoni në një intervistë për REL theksoi se ata janë duke përgatitur një plan për periudhën e dimrit. Për...

VIDEO: Lence Zdravkin- fytyra e kujdesit ndaj refugjatëve në Maqedoni

Humanistja Lence Zdravkin në një intervistë ekskluzive në PROCES për herë të parë para opinionit maqedonas flet për rrugëtimet e saj me krizën e...

OH HILAL edhe sot ndihmoi refugjtët nga Siria

Edhe sot, ashtu si dje, OH HILAL që funksionon në kuadër të BFI në RM, u gjend në mesin e refugjatëve nga Siria por...

Poezia e Erdoganit: Nuk vdiq Aljani, por ndërgjegjja e umetit

Rexhep Taip Erdogan ka qarë kur kishte parë foton e Alanit në bregdetin turk. Në profilin e tij në Facebook në gjuhën arabe është...

Gruevski me cdo kusht dëshiron ta rris natalitetin, In vitro falas për fëmijën e tretë

Në Qeveri janë duke u kryer disa analiza dhe së shpejti besoj që do dalim më një propozim të ri dhe ky do i...

Meha: Sonte të gjithë kuq e zi

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Alban Meha ka dhënë përkrahjen e tij morale për djelmoshat e kombëtares, që sonte përballen me Portugalinë. Meha nuk është...

Mbushet me maqedonas Enti Shtetëror për Statistika, shqiptarët mbeten në shtëpi?!

Enti Shtetëror për Statitika vazhdon të maqedonizohet. Në këtë institucion kryesor që është përgjegjës për regjistrimin e popullatës kanë të drejtë të punësohen vetëm...

Të fundit