2.6 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

Ban Ki-moon e pranon se UN po dështon në Siri

​Sekretari gjeneral i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon e ka pranuar se Këshilli i Sigurimit po dështon me Sirinë, për shkak se...

Digjet e gjallë në shtëpi një plakë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Klinafc në komunën e Klinës. Në rrethana akoma të pa njohura është djegur shtëpia e familjes...

Shqiptari nga Siria, tregon historinë e tij

Tash kur rrugët e Evropës janë plot rrefugjatë nga Siria dhe bota po sheh e trishtuar dhimbjen dhe peripetitë që po i kalojnë këta...

Dacic përfshihet në skandal, ia publikojnë videon komprometuese me bosin e drogës (VIDEO)

Në video inçizimet sekrete të cilat i kanë siguruar gazetarët e rrjetit hulumtues të Krimit dhe Korrupsionit -KRIK shfaqet takimi i Ivica Daçiq me...

Kryeministri i Britanisë: Pranojmë 20 mijë sirianë

Kryeministri britanik David Kameron, ka konfirmuar për mediat vendasve angazhimin e tij për të pranuar në Britani rreth 20 mijë refugjatë sirianë. Kameron tha pasditen...

“Shqipërisë kanabiste”

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka treguar me harta se si, sipas tij, u shtua mbjellja e kanabisit në Shqipëri, prej kur ai...

Shifra dhe fakte për ballafaqimet Shqipëri-Portugali

Shqipëria është e pamposhtur në Grupin I kualifikues, një “kockë e fortë” për këdo, edhe për Portugalinë, por historia e përballjeve mes këtyre dy...

Për një javë 9 të vdekur në aksidente trafiku

Vetëm për një javë kanë humbur jetën nëntë persona në aksidente trafiku që kanë ndodhur në rrugët e Kosovës. Policia e Kosovës gjatë sezonës verore...

Në Klinë theret me thikë 14 vjeçari, i kërkonin haraç

Një 14 vjeçar është therur tri herë me thikë nga bashkëmoshatarët e tij, sot në qytetin e Klinës. Fëmija Ilir Mirëdita, tash, ndodhet në Spitalin...

Përmendorja e Nënë Terezës do të kushtojë 10 milionë e 700 mijë euro

Me marrëveshjen e re mes Ministrisë së Kulturës së Maqedonisë dhe kompanisë ndërtuese “Beton”, përmendorja e Nënë Terezës do të kushtojë 10 milionë e...

Të fundit