2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Editorial

Sikur të merreshim me krimet serbe, se jemi marrë me fantomin e quajtur “ekstremizëm fetar”

Dje është ngritur aktakuzë nga Gjykata Speciale ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ku ata dhe disa të...

Sulejman Rexhepi i përket të kaluarës, nuk ka kthim të tij më në BFI

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të myftineve të Maqedonisë u morrë vendim për shkarkimin e Reisit Sulejman Rexhepi, i cili drejtonte Bashkësinë Fetare Islame në...

Rrjetet sociale vlojnë nga zemërata me LDK-në

Sot në orët e mbrëmjes Isa Mustafa, kryetari i LDK-së njoftoi për prishjen e koalcionit me LVV, duke bërë mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë...

Shqiptarët nuk e ndërrojnë fenë, na njohu apo nuk na njohu Vatikani

Vikari Gjeneral i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Don Shan Zefi, në emisionin “Personale” ka folur për qëndrimin e Vatikanit në raport me njohjen e Kosovës, ku...

Humbja e Islamofobëve në zgjedhjet e Kosovës

Tashmë janë certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë për vitin 2019. Nga këto votime doli fituese Lëvizja Vetëvendosje, duke i pasur 32...

Kina është ekonomia e dytë në botë, pse kinezët rrezikojnë jetën për të emigruar në Britani?

Aimee Lewis, “CNN” Vdekja tragjike e 39 kinezëve, brenda një kamioni të gjetur në një park industrial në Britaninë e Madhe këtë javë, ka ngjallur...

Trendi i Islamofobisë

Saba Sarwar, Daily Times Prirja e islamofobisë është në rritje në të gjithë globin në përgjithësi dhe veçanërisht mes perëndimorëve. Kjo e bëri Syeeda Warsi...

“Wired”: Bunkerët e Shqipërisë, dëshmia e triumfit mbi nënshtrimin!

Më shumë se 750 mijë bunkerë ushtarakë mbinin dikur anembanë Shqipërisë, një vend i vogël ballkanik i Evropës Juglindore me sipërfaqe prej vetëm 28,748...

Kurti: Unë nuk jam kundër popullit serb, por Serbia është kundër nesh

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se problemi më i madh aktual për Kosovën në rajon është qëndrimi agresiv i Serbisë. Sipas tij,...

Islamofobët shqiptar duan vëmendje, mos ua jepni atë!

Shqiptarët musliman për çdo ditë në mediat online dhe ato vizive kërcënohen në mënyra të ndryshme, ku thirrja e fundit vie edhe për eliminimin...

Të fundit