5.3 C
Pristina
Saturday, December 3, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Editorial

Politikanët e famshëm vs. Udhëheqja shërbyese (Servant Leadership)

Gjatë viteve të fundit, shumë politikanë kanë arritur statusin e pop kulturës. Nga cicërimi në mënyrë sarkastike, tek postimi i memeve, nga citimi i...

Hiena e diktaturës komuniste

Mediat kanë dhënë lajmin se qenka groposur për në botën tjetër kryexhelati i regjimit komunist, Aranit Çela, një hienë e kuqe ky me fytyrë...

Rripi i Gazës: sa fëmijë janë shuar në më pak se dy javë

Izraeli vazhdoi bombardimin e Gazës nga ajri të martën dhe nuk ka indikacione për një armëpushim pavarësisht thirrjeve ndërkombëtare për t’i dhënë fund konfliktit...

Gazeta më e Madhe izraelite HARETZ Për Rezistencën PALESTINEZE

Humbjet tona ditore janë nga 912 milion dollarë. Ku përfshihen ngritjet e avionëve, çmimi i raketave patriot, karburanti i makinerive të luftës dhe konsumimi...

Drita e zbehur e organizatave që udhëhiqen nga muslimanët

Të gjithë ne prekemi nga gjendja shpirtërore e atyre që na rrethojnë. Çdo person rrezaton me rrezet që burojnë nga shpirti i tij. Ju i...

Pushtetarët dhe e vërteta – Ibn Kajim el-Xheuzijeh

Realizimi në dije dhe njohje të brendshme, në veprim dhe në qenie, të ajetit kuranor “Vetëm Ty të adhurojmë dhe vetëm prej Teje ndihmë...

Editorial: Qasja e djeshme e Kurtit kritikohet si e pavend dhe e njëjta e ulë popullaritetin e Kurtit dhe të VV

Qasja e djeshme e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, me rastin e procedimit në mënyrë të përshpejtuar për amendamentim të Ligjit...

Pse nuk po shkarkohet ambasdori Gashi, si po e ndihmon vëllai i tij që është drejtor në AKI?

Kreshnik Gashi drejtori i AKI-së është vëllau i ambasadorit të Kosovës në Francë Qëndrim Gashi, i cili së fundi u bë i njohur për...

Si po bëhet Albin Kurti nga një lider i shpresës, në një lider të zakonshëm

Të gjithë jemi dëshmitarë të ndryshimit të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Ajo sa futet në prizmin e të mirave, kundërshton prizmin e asaj...

Një “shenjtore” që u lut për shpirtin e diktatorit Enver Hoxha!

I vdiq e ëma dhe motra, por nuk u lejua të vinte të bënte takimin e fundit nga regjimi komunist në Shqipëri, mirëpo pas...

Të fundit