-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Editorial

Si nxisin mediat urrejtje ndaj Islamit në trevat shqiptare? Ruhuni prej kësaj…

Është e çuditshme se si ka mundësi në një vend me përqindje të lartë të muslimanëve, individ të ndryshëm të nxjerrin vrer nëpër komente...

Pse u mbyllën faqet më të mëdha Islame në Facebook?

Kohët e fundit shumë faqe të mëdha në Facebook janë mbyllur si shkak i raportimeve dhe sulmeve të vazhdueshëm nga njerëz Islamfob dhe me...

Kjo është faqja e re e KohaIslame në Facebook, bëjni Like

“Ajo që nuk më ka mbytur, më ka forcuar”. Faqja në Facebook e portalit KohaIslame.com është fshirë përfundimisht nga Facebook pa asnjë paralajmërim për...

Sikur Enver Hoxhaj të ishte mysliman, e ta quante BE islamofobe, çfarë do bëhej me të!

Zëvendës kryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj, dikur ministër i arsimit njihet si njeriu më Islamofob në Kosovë, pas ndalesës së egër që i ka...

Me Turqinë në ajër dhe në tokë

Swissair, Air Albania, Turkish Airlines, UNYT dhe Maarif në një intervistë ekskluzive me diplomatin e njohur dhe Rektorin e University New York Tirana, Prof....

Këngëtarët që përdorin fjalën Kurvë pse nuk dënohen!

Sot muzika shqiptare është bërë më e ndyrë se kurrë. Fyerje, sharje e ofendime nga më të rëndat i gjen aty. Kurvë e Bitch...

Mos hesht para zullumit!

Të gjithë ne flasim për padrejtësitë e mëdha shoqërore që shohim për çdo ditë: në rrugë, në shkollë, në spital, në punë, në administratë,...

“A e merr ****” i tha Kadri Veseli, askush nuk i doli në krah deputetes!

Kadri Veseli para pak ditësh kishte ofenduar në mënyrë të rëndë Drita Millakun, një grua që është deputete nga radhët e VV-së. Përveç shakave...

Në Bosnje përgatitet byreku më i madh në botë

Në qytetin e Tuzllës që ndodhet në pjesën qendrore të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) është përgatitur byreku 650 kilogramësh për të fituar titullin “Byreku...

Pse ju pengon Visar Korenica që foli për krimet e Izraelit?

Është duke u bërë një fushatë mediale ndaj kandidatit të Vetëvendosje për kryetar të Rahovecit, Visar Korenica. Kjo për arsyen e vetme, pasi ai...

Të fundit