22.6 C
Pristina
Friday, September 17, 2021
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Headline

“Unë jam refugjat!”, kosovarët solidarizohen me emigrantët

Kërkesa e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, që qeveria të shikojë mundësinë e pranimit të rreth 3 mijë refugjatëve sirianë, edhe pse nuk ka...

5 Milionë e 600 mijë euro shtesë për Nënën Terezë në Shkup

​Me marrëveshjen e re mes Ministrisë së Kulturës së Maqedonisë dhe kompanisë ndërtuese “Beton”, përmendorja e Nënë Terezës do të kushtojë 10 milionë e...

Arrestohet pasi që policia ia gjen 53 qese me marihuanë në trupin e tij

Policia e Kosovës dje gjatë ditës në orën 15:15 në Graqanicë ka arrestuar një person pasi që pas kontrollimit në trupin e tij kanë...

Azilkërkuesi kosovar therr dy nxënës gjermanë

Në mëngjesin e të premtes, tre azilkërkues të refuzuar nga Kosova fillimisht kanë ngacmuar dy nxënëse në një shkollë të qytetit Arnstadt të landit...

Mbi 20 mijë përdorues droge në Maqedoni

Numri i qytetarëve në Maqedoni që përdorin drogën, sipas të dhënave zyrtare, është mbi 20 mijë. Sipas programit për mbrojtje shëndetësore të personave me varshmëri...

“Isa i shërben SHIK-ut”

Lideri i Lëvzijes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Mustafa, i cili Vetëvendosjen e kishte quajtur SHIK. Në një postim në...

Hoxha i pajton familjen Shabani dhe Azemi

Familja Shabani dhe Azemi nga Aqareva e Skenderajt, kanë shtrënguar duart të shtunën në mesditë, duke i dhëne fund hasmërisë Fadil Shabani ka falur gajkun...

Speca a? E suspendojnë para se ti vijnë turshitë

Me vendim të Zëvendës Komandantit Rajonal të Policisë së rajonit të Gjilanit është suspenduar për 48 orë policea e cila kishte keqpërdorur veturën zyrtarë...

Jo, Islami nuk është diskriminues ndaj femrave. Ja pse

Me ironi duke u munduar të dëshmojë se femrat nuk kanë status të pavarur në Islam, ai tha, “Emri i Hasreti Merjemes (Marisë) është...

Kryeministri i Finlandës ofron shtëpinë për refugjatë

Kryeministri i Finlandës, Juha Sipila, ka thënë se do të ofrojë shtëpinë e tij për refugjatët. Qeveria finlandeze ka thënë se pret deri në...

Të fundit