4.6 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Imazh

Kur të shihni se për çka shërben ajo levë e vogël në retrovizor – vazhdimisht do ta përdorni

Gjithë kohën është aty dhe ju mendoni që nuk shërben për asgjë pos që në të të varni ndonjë stoli.   Njëra ndër gjërat të cilat...

Si të bëni parfum vetë në shtëpi me aromat më unike

Keni menduar ndonjëherë për të bërë parfume me aromat më unike dhe të preferuara vetë në shtëpi? Nëse jo, atëherë është koha të mësoni...

Këshilla të thjeshta si të shtroni përditë tavolinën e ngrënies

Shtrimi i tavolinës duket si gjëja më e thjeshtë në botë, por rregullat “strikte” të saj në fakt nuk janë dhe aq të lehta....

Sekreti për rroba të pastra

Që të gjithë e dimë se ushqimi me yndyrë dhe sidomos vera lënë njolla të vështira në rrobat e bardha. Çfarë është edhe më e...

40 lloje të ndryshme frutash rriten në një pemë të vetme

Nga një distancë e largët kjo pemë mund të duket si çdo pemë tjetër, por nëse e shikoni me kujdes do të zbuloni gjethe...

Largoni flokët e thinjura me limon e vaj kokosi

Flokët gri janë një makth për shumë gra, pasi ato konsiderohen të jenë shenja e parë e plakjes. Prandaj, gratë janë të gatshme të provojnë...

Si t’i shfrytëzojmë në mënyrë të zgjuar pushimet e fëmijëve tanë?!

Pushimet, momente qetësimi Pushimet verore janë gjithnjë një moment qetësimi dhe pushimi, por jo në çdo aspekt. Nuk është shumë; e rëndësishme ku dhe si...

Gjithçka që duhet të dini për bakllavën: Nga ka prejardhjen bakllava, kur u zbulua dhe si u përhap ajo

Historia e bakllavës është shumë-ngjyrëshe si historia e tokave të Mesdheut dhe Lindjes së Mesme. Besohet gjerësisht, se asirianët në rreth shekullit të 8-të,...

12 këshilla pastrimi që juve ju japin kohë ndërsa shtëpisë shkëlqim

Është e mrekullueshme kur bëni shumë detyra në të njejtën kohë, nëse jeni duke folur në cellular, bëjeni me zë që të mund të...

Këto pamje do t’ju lënë pa mend, shikojeni xhaminë shumëngjyrëshe (Foto)

Kjo xhami gjendet në Shiraz të Iranit. Pamja që të fal brendësia e saj është tejet mahnitëse për shkak të llojshmërisë së ngjyrave që...

Të fundit