26.8 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KI News

2048 POSTIME
0 KOMENTET

Nata e Kadrit dhe Zekati i Fitrit

Jemi në ditët më të mira të Ramazanit, ditë në të cilat Profeti shtonte preokupimin në adhurim, gjallëronte natën dhe zgjonte familjen e tij,...

Sa vite i duhen një familjeje shqiptare që të bëhet milionere

Të gjithë vendosim disa objektiva për të realizuar në çdo fillim viti, por nëse njëri prej tyre është për t’u bërë milioner, për fat...

Austri: Koalicioni i ri do të ndalojë hixhabin për vajzat nën 14 vjeç

Marrëveshja e koalicionit midis Partisë Popullore Austriake (OVP) dhe Partisë së Gjelbër përfshin ndalimin e hixhabit në shkolla deri në moshën 14 vjeç dhe...

Tragjike në Tiranë: bashkëshortët lënë jetën në trotuar nga përplasja e dy makinave

Një çift bashkëshortësh humbën jetën tragjikisht pasditen e kësaj të enjteje në Tiranë, pasi u goditën nga dy makinatë cilat u përplasën me njëra-tjetrën. Ngjarja...

Luksemburgu, vendi i parë me transport publik falas dhe i disati me kanabis të legalizuar

Në Luksemburg, pagesat e transportit publik në trena, tramvaje dhe autobusë kanë skaduar, duke e bërë këtë vend të parin në botë që ka...

Ozil financoi operacionin e një mijë fëmijëve dhe ushqeu 100 mijë persona të pastrehuar brenda vitit 2019

Mesut Ozil është nga ata lojtarë që punën e bamirësisë nuk dëshirojnë ta bëjnë publike në media, pasi e bëjnë për veten e tyre. Mesfushori...

Kroacia merr Presidencën e BE-së: Tirana e Shkupi me sytë nga Zagrebi

Me minutat e para të janarit, Kroacia mori një presidencë të rradhës prej gjashtë muajsh të Bashkimit Evropian, gjashtë vjet e gjysmë pasi u...

Dafinë, livandë dhe disa mënyra të tjera për të mbajtur insektet larg ushqimeve

Sa herë ju ka ndodhur të hapni raftin në të cilin ruani produktet ushqimore dhe të gjeni insekte të vogla të ngjashme me fruta...

Maskë me mjaltë e karota kundër mastitit, infeksionit që prek nënat e reja gjatë ushqyerjes me gji

Ushqyerja me gji në muajt e parë të jetës së një foshnjeje është jetike, pasi ndihmon në zhvillimin e sistemit imunitar, e mbron nga...

Pinpongu i gënjeshtrave Rama – Vuçiç

Nga Andi Bushati - 09:49, 25/12/2019 Të hënën në mbrëmje, në emisionin “Open”, i gjendur përballë zv/kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Bujar Osmani, i bëra atij...

Latest news