2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KI News

2048 POSTIME
0 KOMENTET

Masakroi 50 vetë për 20 minuta, ankohet për kushtet në burg: Jam pa telefon!

Terroristi Brenton Tarrant, njeriu që vrau gjakftohtësisht 50 besimtarë në dy xhami në Christchurch të Zelandës së Re, është ankuar për shkelje të të...

Që shtatë vite aeroporti i Singaporit shpallet më i miri në botë, dhe është i magjishëm.

Sipas Skytrax World Airport Awards, për të qenë një udhëheqës global i udhëtimit, nënkupton përpjekjet e vazhdueshme për t’u përmirësuar, për t’u ripërtërirë dhe...

I lartësuar qoftë Allahu, gruaja bëhet me binjakë 1 muaj pas lindjes së parë

Një grua nga Bangladeshi solli në jetë 2 binjakë rreth 1 muaj pasi kishte lindur para kohe një djalë. Arifa Sultana, 20-vjeçe, lindi në...

“Korea Air” ndalon shërbimin e kikirikëve gjatë fluturimeve

Kompania ajrore e Koresë Jugore, “Korea Air”, njoftoi se në aeroplanët e saj nuk do të shërbehet më kikirikë për shkak të incidentit të...

Shaqiri nuk luajti as ndaj Tottenhamit, shpërthejnë tifozët e Liverpoolit

Ylli shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, nuk u paraqit as në kryendeshjen e xhiros në Premier Ligë ndaj Tottenhamit duke nxitur sërish reagim të...

Mbi 700 vjedhje për dy muaj në Kosovë

Gjatë vitit 2018, Policia e Kosovës ka evidentuar mbi pesë mijë raste të vjedhjeve, të cilat kanë ndodhur në pronat e qytetarëve, qofshin ato...

Brenda 5 viteve, Kosovën e lanë mbi 170 mijë qytetarë

Sipas të dhënave zyrtare brenda 5 viteve, mbi 170 mijë qytetarë u larguan nga Kosova. Përfaqësues të organizatave për mbrojtjen e të drejtave të njeriut...

Ja si mund të përmirësojmë sistemin imunitar

Shpesh ndodh që sistemi ynë imunitar nuk është edhe aq i fortë, çka çon më pas që trupi ynë të sëmuret. Sipas disa këshillave...

Latest news