-0.9 C
Pristina
Friday, January 27, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KI News

2048 POSTIME
0 KOMENTET

Pas Trudeau, Trump nuk ka kursyer “fjalë të rënda” as për presidentin francez – pas qarkullimit të pamjeve ku ata “talleshin” me presidentin amerikan

Në ditët pas publikimit të një videoje virale që tregon liderët botërorë në takimin e NATO-s në Londër duke u “tallur” me të, presidenti...

Hormoni i rritjes tek fëmijët prodhohet vetëm gjatë gjumit; Kusht nga pediatrit t’i vini në krevat para kësaj ore

Kur vjen puna tek gjumi, shumica e prindërve kanë ankesa për fëmijët e tyre. Nuk flenë me orar, flenë vonë, zgjohen herët Mjekët këshillojnë që...

Dëbimi ilegal i refugjatëve nga Greqia kapet nga kamera

E përjavshmja gjermane Der Spiegel ka publikuar një video që shfaq oficerë grekë të maskuar të zbatimit të ligjit duke dëbuar me forcë dhjetëra...

Izrael, mesazhe fyese për Profetin Muhamed në shtëpitë e palestinezëve

Në një sulm racist në fshatin palestinez në Izrael në muret e shtëpive janë shkruar mesazhe fyese për Profetin Muhamed dhe arabët. Sipas gazetës "Haaretz",...

Kryeministri etiopian pritet si hero pas marrjes së Çmimit Nobel

Mijëra etiopianë duke vallëzuar dhe brohoritur dolën në kryeqytetin Addis Ababa për të pritur kryeministrin Abiy Ahmed, i cili në Oslo të Norvegjisë mori...

Grupi për mbrojtjen e natyrës kërkon aksion “më të madh” për klimën

Fondi Botëror për Natyrën (WWF), një organizatë joqeveritare ndërkombëtare për ruajtjen e mjedisit, u bëri thirrje njerëzve në gjithë botën t'u bëjnë presion liderëve...

Partia Konservatore fituese në zgjedhjet parlamentare në Britani

Partia Konservatore ka daklë fituese në zgjedhjet parlamentare në Britani dhe ka arritur numrin e votave për të formuar qeverinë vetëm, tregoi sondazhi dalës. Sipas...

MORALI/ Nga perlat e urtësisë islame: thënia që Rama (e jo vetëm) do duhej ta mësonte

Komunikimin publik të situatën delikate të pas-tërmetit, kryeministri Rama e pasuroi me thënie moralizuese, ku dominuan e veçuan ato nga urtësia islame. Por po...

Pacolli: Jam njoftuar nga Afganistani, edhe ata do ta bojkotojnë çmimin Nobel

Shqipëria, Turqia, Kroacia dhe Maqedonia e Veriut janë disa nga shtetet që kanë bojkotuar Nobelin për shkak të dhënies së këtij çmimi shkrimtarit Hanke,...

Edhe Turqia nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit për shkak të Peter Handke

Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakkı Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për...

Latest news