2.5 C
Pristina
Friday, December 2, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KI News

2048 POSTIME
0 KOMENTET

Ibrahim Biçakçiu: Kryeministri që komunistët e kthyen në pastrues të banjave të Elbasanit

“Kishte përfunduar studimet në dy fakultete në Vjenë, për Akademinë Tregtare të Vjenës në Agronomi, si dhe fakultetin e Shkencave Politike. Zotëronte katër gjuhë...

“Schengeni”, shokon Akademia e Shkencave e Kosovës: Tirana mohon genocidin serb, mbrohet nga shqiptarët e Shkupit

Akademia e Shkencave në Kosovë, ka reaguar dhe ajo mbi zhvillimet më të fundit në lidhje me Schengenin rajonal, që ashtu si një pjesë...

Belgjikë, Gjykata e Apelit mbështet ndalimin e shamisë në shkolla

Duke përmbysur një vendim të mëparshëm, Gjykata e Apelit e Belgjikës ka mbështetur ndalimin e mbajtjes së shamisë në dy shkolla në rajonin Flemish...

“Ideja e mini-shengenit nuk pritet me entuziazëm në kryeqytetet evropiane”- Vuçiç: Vetëm me lirinë e lëvizjet, Serbia fiton 1 miliard euro

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e thotë publikisht se në disa kryeqytete evropiane nuk ka entuziazëm sa i përket idesë së “mini-Shengenit” ballkanik. Gjatë një...

Një video vetëdijësuese mbi rrezikun e plastikës dhe kush janë më të rrezikuarit

Një video e realizuar në mënyrë të bukur është bërë për të ngritur vetëdijësimin e njerëzve mbi rrezikun e përdorimit të qeseve të plastikës...

Vazhdon rritja e popullsisë në botë

Popullsia në botë gjatë vitit që po përfundon është rritur me 83 milionë njerëz - kjo i përgjigjet numrit të popullsisë në Gjermani. Çdo...

Franca e gjobit kompaninë Google me 150 milionë euro

Autoriteti i Konkurrencës në Francë e gjobiti kompaninë Google me 150 milionë euro për, siç tha, sjellje anti-konkurruese dhe reklama të paqarta. Rregullat për platformën...

Vuçiqi në Tiranë, proteston Vetëvendosje: “Rama me Serbinë, Kosova me Shqipërinë”

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar...

Vuçiq në Tiranë për “Mini-Schengenin Ballkanik”: U pajtuam për shumë gjëra, në Janar takimi historik!

Ka përfunduar takimi mes tre liderëve ballkanik, Edi Rama, Aleksander Vuçiq dhe Zoran Zaev. Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, ka thënë se është i lumtur...

Kryeprokurori i Hagës: Pse në Ballkan mohohen krimet e luftës

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare të Krimeve për Hagën, Serge Brammertz, duke folur për vendet e ish-Jugosllavisë në një seancë të Këshillit të Sigurimit të...

Latest news