18.6 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

7052 POSTIME
0 KOMENTET

Hoxhë Ekrem Avdiu tregon çfarë i tha Adem Jashari pak ditë para se të binte heroikisht

Hoxhë Ekrem Avdiu, që ishte mysafir në emisionin “Kojshia Show” në RTV21, këtë të diel tregoi edhe për takimet e tij që kishte me...

Namazi i pendimit kur dhe si falet!

Namazi i pendimit ose namazi i tevbes është një namaz i preferuar me të cilin besimtari i përgjërohet e i lutet Allahut për mëshirë...

Pentagoni: Grumbullimi i forcave ruse në kufirin e Ukrainës më i madhi që nga viti 2014

Zëdhënësi i Departamentit të Mbrojtjes të SHBA-së (Pentagon) John Kirby tha se grumbullimi që Rusia ka kryer në kufirin e Ukrainës është grumbullimi më...

Erdoğan: Dërguam ndihma në 157 vende të botës dhe treguam bujarinë e popullit turk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se vendi po zhvillon një luftë të vendosur kundër pandemisë së koronavirusit (COVID-19), ndërsa me këtë rast...

Thesaret e Ramazanit

Ramazani është muaj i dalluar, me vete sjell shume begati dhe dhunti, i ngjan një xehtores, nga e cila nxjerrim për çdo ditë thesare...

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Një grua ka bërë historinë në Emiratet e Bashkuara Arabe duke u bërë e para astronaute në këtë shtet.Noura Al-Matrooshi është njëra nga dy...

OBSH: Vetëm 0,2 % e vaksinave shkojnë në vendet me të ardhura të ulëta

Vendet me të ardhura të ulëta kanë marrë vetëm 0,2 për qind të vaksinave kundër koronavirusit të ri (COVID-19), tha kreu i Organizatës Botërore...

Mesxhid al-Aksa e përgatitur për Ramazan nëpërmjet aktiviteteve vullnetare të palestinezëve

Mesxhid al-Aksa, kibla e parë e muslimanëve që gjendet në Qytetin e Vjetër të Kudsit Lindor nën okupim, është bërë gati për muajin e...

Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë se Muaji i Madhëruar Ramazan fillon më 13 prill 2021

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët myslimanë dhe të gjithë opinionin e gjerë se muaji i madhëruar Ramazan fillon ditën e martë...

Turqia teston me sukses motorin e parë hibrid për misionin hënor

Turqia ka testuar me sukses motorin e saj të parë hibrid që do të përdoret në Misionin Hënor, tha ministri i Teknologjisë dhe Industrisë...

Latest news